Wysoka porażka piłkarek ręcznych Korony Handball Kielce. Kobierzyce nie dały szans

PK
Anna Benicewicz-Miazga
W meczu PGNiG Superligi kobiet w piłce ręcznej, KPR Kobierzyce wygrał z Koroną Handball Kielce.

KPR Kobierzyce – Korona Handball Kielce 30:18 (18:10)

Korona Handball: Orowicz, Chojnacka – Dos Santos 2, Zimnicka 1, D. Więckowska 1, Gliwińska, M. Więckowska 6, Janczyk, Czekala 2, Skowrońska 3, Syncerz 1, Piecaba, Radzikowska, Mochocka, Homonicka 2 (2), Kędzior.

Kobierzyce: Ciesiółka, Słota – Jakubowska 2, Skalska 3, Wojda 1, A. Mączka 4 (4), Janczak 2, Wesołowska, Kaźmierska 1, Wiertelak 7, Charzyńska 1, Walczak 1, Dąbrowska 6 (1), Michalak 2.

Karne. Korona Handball:
2/2. KPR: 5/6.

Kary. Korona Handball: 4 minuty (M. Więckowska, Skowrońska po 2). KPR: 10 minut (Walczak, Michalak po 4, Dąbrowska 2).

Sędziowali: Krzysztof Bąk, Kamil Ciesielski (Zielona Góra). Widzów: 550.

Przebieg: 7:0, 7:2, 8:2, 8:3, 10:3, 10:4, 11:4, 11:5, 12:5, 12:6, 13:6, 13:8, 15:8, 15:9, 17:9, 17:10, 18:10 – 19:10, 19:11, 20:11, 20:12, 25:12, 25:13, 26:13, 26:14, 27:14, 27:16, 29:16, 29:17, 30:17, 30:18.

Wyjazdowa wygrana Kobierzyc w poprzedniej kolejce z wiceliderem, KGHM Zagłębiem Lubin, nie była przypadkiem. W sobotę KPR nie dał kielczankom żadnych szans, zdecydowanie górując w każdym elemencie piłki ręcznej.

Kobierzyce otworzyły mecz wynikiem 7:0. I z tego położenia zespół gości już się nie podniósł. Kielczankom nie pomogły powroty do składu przebywającej ostatnio w Brazylii Priscili Dos Santos i kontuzjowanej Honoraty Syncerz. Mniej skuteczna niż zwykle była Dominika Więckowska, za to z dobrej strony znów pokazała się jej młodsza siostra Magda, która w drugiej połowie zdobyła pięć z ośmiu bramek swojego zespołu.

- Od samego początku nie weszliśmy w mecz i w ataku, i obronie. W ostatnich spotkaniach nasza gra wyglądała coraz lepiej, tym razem w starciu z rywalem niżej notowanym nie zagraliśmy tego, co potrafimy. Być może nie poradziliśmy sobie z presją, być może to zmęczenie graniem co 3-4 dni okrojonym składem. Musimy wszystko dokładnie przeanalizować i nie popełnić tego samego błędu za tydzień – skomentował mecz trener Korony Handball, Tomasz Popowicz.

A za tydzień do Kielc przyjeżdża Piotrcovia Piotrków Trybunalski. Mecz w sobotę o godzinie 19.

Polacy nareszcie zdobyli upragniony złoty medal igrzysk! Kamil Stoch wygrał konkurs na dużej skoczni