Wysoka wygrana Korony Handball Kielce. Świetny mecz Gliwińskiej

PK
W meczu pierwszej ligi piłkarek ręcznych, Sparta Oborniki przegrała z Koroną Handball Kielce 26:39 (13:16).

Sparta Oborniki - Korona Handball Kielce 26:39 (13:16)
Korona Handball: Hibner, Orowicz, Wałcerz - Zimnicka 2, Więckowska 3, Gliwińska 11, Syncerz 2, Kowalska, Nowak 8, Małecka 4, Kędzior 3, Mochocka 3, Skowrońska 2, Piecaba 1.

Świetny mecz pretendujących do awansu kielczanek, szczególnie po przerwie. Najlepszą zawodniczką na boisku była skrzydłowa Korony Handball. Wiktoria Gliwińska, zdobywczyni aż 11 bramek. Zespół gości od pierwszej akcji narzucił swoje warunki gry, w 15 minucie wygrywał 8:4. Potem przewaga drużyny trenera Tomasza Popowicza przestałą rosnąć, spotkanie się wyrównało.

Po zmianie stron zespół z Kielc panował już całkowicie, do skutecznych i poukładanych akcji w ataku pozycyjnym doszła twarda obrona, która dawała kontrataki. W ostatniej fazie meczu w naszym zespole pojawiły się na boisku rezerwowe, ale w nicznym nie umniejszyło to przewagi, jaką miała Korona Handball.

W innych meczach: SPR Olkusz - Sośnica Gliwice 37:21 (17:9), MTS Kwidzyn- Jutrzenka Płock 33:25 (15:10), AZS AWF Warszawa - Sambor Tczew 30:29 (15:13), SMS ZPRP Płock - AZS UM-CS Lublin 29:17 (15:10), pauzował Ruch Chorzów.

1. SPR Olkusz 3 6 116-76

2. MTS Kwidzyn 3 5 90-75

3. Ruch Chorzów 2 4 71-53

4. Korona Handball K. 3 4 91-82

5. AZS AWF Warszawa 2 4 53-46

6. SMS ZPRP Płock 2 2 53-45

7. Sparta Oborniki 3 2 84-101

8. AZS UMCS Lublin 3 1 60-78