Wysokie zwycięstwo juniorów KSZO 1929 Ostrowiec

Rafał Soboń
Wysokie zwycięstwo KSZO 1929 Ostrowiec w Centralnej Lidze Juniorów Starszych

KSZO 1929 Ostrowiec - Hutnik Nowa Huta Kraków 6:2 (3:2)

Bramki: 1:0 Kamil Jaskuła 18, 1:1 Jerzy Polański 26, 1:2 Bartosz Prochownik 31, 2:2 Kamil Łokieć 38, 3:2 Patryk Niziołek 43, 4:2 2 Kamil Łokieć 48, 5:2 Mateusz Madej 52, 6:2 Michał Ciepliński 79.

KSZO: Niedobit – Baran, Nowakowski, Wochniak, Stefański – Łokieć, Niziołek, Niekurzak (46. Pyskaty), Madej (62. Gołębiowski) – Jaskuła (46. Woźniak), Mazur (46. Ciepliński)

Hutnik: Migdał – Polański, Cieśla, Kędziora, Korneluk (46. Pachowicz) – Polonek (74. Gędłek), Frączkiewicz (56. Łepkowski), Tracz, Dyląg – Prochownik, Żak

W 10 minucie pod pressingiem KSZO, bramkarz Hutnika wybił piłkę na 16 metr, jednak gospodarze popsuli akcję złym podaniem. Ten sam błąd golkiper gości popełnił 8 minut później, a naciskający go Jaskuła wpakował piłkę do siatki. Od tego momentu inicjatywę przejęli przyjezdni. W 26 do remisu doprowadził Jerzy Polański. 5 minut później na środku boiska piłkę stracił Niekurzak, przejął ją Bartosz Prochownik i po samotnym rajdzie pokonał Niedobita. Jeszcze przed przerwa płaskim uderzeniem z lewej strony do remisu doprowadził Łokieć, a potężne uderzenie pod poprzeczkę Niziołka, dało prowadzenie. W 48 minucie Łokieć wykończył akcję „2 na 1”, a 4 minuty później doskonałe podanie w uliczkę otrzymał Pyskaty, który w polu karnym podał do lepiej ustawionego Madeja, a ten dopełnił formalności. Wynik ustalił w 79 minucie Ciepliński, który uderzył z 20 metrów w samo okienko.