Wysokie zwycięstwo Juventy Starachowice w Wolbromiu

KAR
Piłkarze Juventy Perfopol Starachowice wysoko wygrali w Wolbromiu.
Piłkarze Juventy Perfopol Starachowice wysoko wygrali w Wolbromiu. fot. Marcin Pokrzywka
Juventa Perfopol Starachowice pokonała w meczu wyjazdowym Przebój Wolbrom aż 4:0. Wszystkie bramki podopieczni trenera Arkadiusza Bilskiego zdobyli w drugiej połowie.

Arkadiusz Bilski, trener Juventy Perfopol Starachowice:

- Zawodnikom za dzisiejsze spotkania należą się słowa pochwały, ponieważ już do przerwy nasza gra wyglądała bardzo solidnie. W drugiej części meczu uwierzyliśmy w to, że ten mecz można wygrać i to zdecydowanie. Dzięki naszej solidnej postawie przyszły nagrody w postaci czterech bramek.

Przebój Wolbrom - Juventa Perfopol Starachowice 0:4 (0:0)

Bramki: 0:1 Krystian Płusa 47 min., 0:2 Dawid Korona 52, 0:3 Dariusz Anduła 74, 0:4 Mirosław Kalista 89.

Przebój: Palczewski - Jarosz, Ochman, Kiczyński, Pindiur - Spurna, Guja, Karpiński, Derejczyk - Wiśniewski Ż, Mazela.

Juventa: Wróblewski 8 - Korona 8, Gębura 8, Senderowski 8, Płusa 8 - M. Kalista 9 Ż, Drej 8, Gruszczyński 8, Wójtowicz 8, Kopeć 7 - Anduła 8.

Zmiany: Przebój: 60' Hrvat za Derejczyka, 60' Duda za Karpińskiego, 60' Łapuszek za Spurnę, 68' Wdowik za Pindiura. Juventa: 75' Tobiszewski nie klas. za Kopcia, 88' Stawiarski nie klas. za Andułę, 88' Fabjański nie klas. za Gruszczyńskiego, 88' Drabik nie klas. za Płusę.

Sędziował: Konrad Kolak z Nowego Sącza. Widzów: 100.
Piłkarze starachowickiego zespołu mecz w Wolbromiu rozpoczęli bardzo skoncentrowani. Konsekwentna gra zarówno w defensywie, jak i ofensywie pozwalała na tworzenie podbramkowych sytuacji. W 25 minucie przed szansą na strzelenie gola stanął Konrad Wójtowicz, który znalazł się w sytuacji sam na sam z golkiperem gospodarzy Maciejem Palczewskim. Bramkarz z Wolbromia udanie interweniował po strzale piłkarza Juventa. W 41 minucie Dawid Korona dośrodkowywał piłkę w pole karne, wprost do znajdującego się tuż przed bramką Przeboju Karola Dreja. Zawodnik ze Starachowic próbując oddać strzał nie trafił jednak w piłkę, którą przejęli obrońcy drużyny gospodarzy. Do końca pierwszej połowy utrzymywał się bezbramkowy remis.

Na drugą połowę zawodnicy Juventy podbudowani swoją dobrą grą w pierwszej części spotkania, wyszli jeszcze bardziej skoncentrowani. Już w 47 minucie obieli prowadzenie. Po faulu na Mirosławie Kaliście, rzut wolny wykonywał Krystian Płusa, który strzałem z trzydziestu metrów pokonał bramkarza gospodarzy. Zespół z Starachowic, już pięć minut później cieszył się ze zdobycia kolejnej bramki. Po podaniu Mirosława Kalisty, gola strzelił Dawid Korona. Podopieczni trenera Arkadiusza Bilskiego chcieli iść za ciosem i od razu zaczęli szukać kolejnej okazji na podwyższenie wyniku. Taka nadarzyła się w 74 minucie Łukasz Gruszczyński zagrał prostopadłą piłkę do Dariusza Anduły, który wbiegł w pole karne, po jego strzale piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki Przeboju. Już przed końcem spotkania po indywidualnej akcji, wynik na 4:0 podwyższył Mirosław Kalista.