MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wyższa Szkoła Ekonomii i Prawa im. prof. Edwarda Lipińskiego Kielce (video)

Redakcja
Dziekan Wydziału Prawa Wyższej Szkoły Ekonomii i Prawa w Kielcach dr Piotr Ruczkowski odebrał nie tylko statuetkę, ale też nagrodę specjalną, jaka była szabla ufundowana przez eurodeputowanego do Parlamentu Europejskiego, Czesława Siekierskiego
Dziekan Wydziału Prawa Wyższej Szkoły Ekonomii i Prawa w Kielcach dr Piotr Ruczkowski odebrał nie tylko statuetkę, ale też nagrodę specjalną, jaka była szabla ufundowana przez eurodeputowanego do Parlamentu Europejskiego, Czesława Siekierskiego A. Piekarski
"Skrzydła" 2008 za Wydział Prawa.

Nasz kolejny laureat, to instytucja doskonale znana świętokrzyskiej młodzieży. Wyższa Szkoła Ekonomii i Prawa dostała tegoroczne "Skrzydła" właśnie za kierunek: prawo.

Wyższa Szkoła Ekonomii i Prawa im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach (WSEiP) została uruchomiona w 1997 roku przez Kieleckie Towarzystwo Edukacji Ekonomicznej. Założycielami WSEiP są: dr Tadeusz Dziekan, mgr Andrzej Mroczek, dr Andrzej Juszczyk, dr Zdobysław Kuleszyński oraz mgr Zbigniew Szczepańczyk.

Nasz laureat to obecnie największa uczelnia niepaństwowa w regionie świętokrzyskim. Studiuje w niej około sześć tysięcy studentów pod kierunkiem 260 nauczycieli akademickich.
W czasie jedenastu lat funkcjonowania, mury uczelni opuściło ponad 15 tysięcy absolwentów, którzy nie mają problemu ze znalezieniem pracy, bowiem WSEiP doskonale wie, jakie kierunki studiów warto uruchamiać i jakich kadr brakuje na rynku pracy.

Wyższa Szkoła Ekonomii i Prawa kształci w tej chwili w ramach czternastu kierunków takich jak: prawo, ekonomia, informatyka, finanse i rachunkowość, turystyka i rekreacja, dziennikarstwo i komunikacja społeczna, europeistyka, politologia, kosmetologia, fizjoterapia, pielęgniarstwo, położnictwo, ratownictwo medyczne oraz zdrowie publiczne.

W ofercie WSEiP są również studia podyplomowe oraz studia Master of Business Administration (MBA). Z tych ostatnich nasz laureat jest szczególnie dumny, gdyż są to jedyne tego typu uznane studia ekonomiczne w regionie świętokrzyskim.

Stały rozwój, coraz większa liczba studentów i rosnąca kadra naukowa wymaga od szkoły ciągłych inwestycji. A te prowadzone są z rozmachem, zwłaszcza gdy idzie o obiekty dydaktyczne.

Wyższa Szkoła Ekonomii i Prawa zajmuje obecnie kompleks nowoczesnych obiektów położonych w centrum Kielc, w niewielkiej odległości od dworców PKP i PKS. Skupienie budynków na przestrzeni, ograniczonej ulicami Karczówkowską i Jagiellońską, nadaje uczelni charakter miasteczka akademickiego, a łączna powierzchnia tych budynków wynosi około 20 tysięcy metrów kwadratowych. Stawia to naszego laureata w szeregu szkół wyższych o najlepszej w kraju infrastrukturze.

Dzięki nowoczesnemu wyposażeniu WSEiP może na wysokim poziomie łączyć główne funkcje ośrodka akademickiego, a więc dydaktyczną i naukowo-badawczą, a także zaspokajać potrzeby studentów oraz pracowników w zakresie kultury, wypoczynku, sportu, ochrony zdrowia.

Od wielu lat szkoła starała się otwierać takie kierunki, których poszukują młodzi, i których ukończenie zwiększa szanse na zdobycie wymarzonej pracy. Takim właśnie kierunkiem jest prawo. Obecnie Wyższa Szkoła Ekonomii i Prawa jako jedyna w regionie szkoła wyższa realizuje uniwersytecki program studiów na tym właśnie kierunku.
Kapitułą nagrody Skrzydła przyznała statuetkę za Wydział Prawa Wyższej Szkoły Ekonomii i Prawa w Kielcach.

Od roku akademickiego 2007/2008 Szkoła prowadzi jednolite studia magisterskie stacjonarne i niestacjonarne na kierunku: Prawo. Uczelnia uzyskała uprawnienia do prowadzenia studiów magisterskich na tym kierunku na podstawie pozwolenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z 31 lipca 2007 roku.

Na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych Prawa na roku pierwszym i drugim uczy się obecnie ponad 400 studentów. Studia te kształcą wysoko wykwalifikowanych specjalistów wyposażonych w wiedzę teoretyczną i praktyczną, w zakresie prawa polskiego i europejskiego. Ukończenie tego kierunku umożliwia absolwentom specjalizowanie się w dowolnej dziedzinie prawa (możliwość odbywania aplikacji - sądowej, prokuratorskiej, adwokackiej, notarialnej, radcowskiej i komorniczej), jak również daje kwalifikacje do pracy
w instytucjach publicznych, w administracji rządowej i samorządowej, przedsiębiorstwach, w instytucjach Unii Europejskiej.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Praca sezonowa. Jaką umowę podpisać?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie