XV Konkurs Kolęd i Pastorałek w Koprzywnicy - rekordowa...

  XV Konkurs Kolęd i Pastorałek w Koprzywnicy - rekordowa liczba uczestników - ponad 100 wykonawców

  Klaudia Tajs

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Wicestarosta Wojciech Dzieciuch w imieniu władz powiatu sandomierskiego wręczył nagrodę najmłodszej uczestniczce przeglądu 6-letniej Martynce Kukie
  1/23
  przejdź do galerii

  Wicestarosta Wojciech Dzieciuch w imieniu władz powiatu sandomierskiego wręczył nagrodę najmłodszej uczestniczce przeglądu 6-letniej Martynce Kukiełce. ©Klaudia Tajs

  Aż 120 uczestników wzięło udział w XV Konkursie Kolęd i Pastorałek, jaki zorganizowano, w Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury w Koprzywnicy. Znane i nowsze aranżacje kolęd i pastorałek zaprezentowali wykonawcy z powiatu sandomierskiego oraz ościennych miejscowowości. Bardzo liczną reprezentację stanowili wykonawcy z województwa podkarpackiego.
  Przegląd organizowany przez pracowników Zespołu Placówek Oświatowych w Koprzywnicy już na stałe wpisał się do kalendarza miejscowych wydarzeń. Jednak tegoroczną rangę wydarzenia podkreślił fakt, że po raz pierwszy przegląd odbył się w murach Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury. Do tej pory wykonawcy prezentowali się w murach szkoły.

  W gronie 120 wykonawców były chóry, soliści i zespoły muzyczne. Młodych artystów oceniano w 2 kategoriach wiekowych do lat 14 i powyżej.
  Przygotowany repertuar był bardzo różnorodny.- Wykonawcy prezentują kolędy i pastorałki, te nowe i stare - powiedziała Agnieszka Matrykowska Fudala, nauczyciel Zespołu Placówek Oświatowych w Koprzywnicy. - Prezentowane są przeróżne aranżacje i teksty. Najmłodszy wykonawca ma 6 lat. Są także licealiści, więc rozpiętość wiekowa jest bardzo duża.

  Także po raz pierwszy konkurs odbywał się pod honorowym patronatem sandomierskiego starosty. Wojciech Dzieciuch wicestarosta przysłuchując się kolejnym aranżacjom nie krył zaskoczenia, że tak duża liczba wykonawców przyjechała do Koprzywnicy. - Tak duża liczba młodych wykonawców, a szczególnie tych najmłodszych, którzy zaangażowani są w śpiewanie kolęd i pastorałek, jest dowodem na to, że tradycja śpiewania kolęd w Polsce nie zaniknie - podkreślił wicestarosta Dzieciuch. - Z tego jestem dumny i bardzo się cieszę. Gratuluję rodzicom i opiekunom za profesjonalne przygotowanie do występów.

  Wicestarosta Wojciech Dzieciuch w imieniu władz powiatu sandomierskiego wręczył nagrodę najmłodszej uczestniczce przeglądu 6-letniej Martynce Łukasiewicz.

  Po wysłuchaniu wszystkich wykonawców komisja przyznała trzy główne nagrody i wyróżnienia.
  Współorganizatorem przeglądy były także Anna Kitlińska i Iwona Pruś.


  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Nie wiesz z kim pójdziesz na studniówkę? Skorzystaj z naszego generatora studniówkowego!


  Ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce? Jest droższe niż myślisz!  Co nas wkurza w zimie na polskich drogach?  Praca marzeń. 10 najlepszych ofert pracy skierowanych do Polaków
  One urodzą w 2019. Indzie nowe baby boom  Co wiesz o prowadzeniu auta zimą? Quiz

  ZOBACZ TAKŻE: FLESZ. Przemoc w rodzinie

  Źródło:vivi24


  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Zmień się na Zdrowie. Metamorfozy

  Zmień się na Zdrowie. Metamorfozy

  KIELECKA MAPA INWESTYCJI

  KIELECKA MAPA INWESTYCJI

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce