Za nami 26 edycja Crossu Piekielnica w Bukowej. Startowali biegacze, amatorzy i rodziny z dziećmi. Wygrał Piotr Koń z Fałkowa

Bartosz Wartałowicz
Za nami 26 edycja Crossu Piekielnica w Bukowej.
Za nami 26 edycja Crossu Piekielnica w Bukowej. Archiwum prywatne
30 września w Bukowej odbyła się 26 edycja Crossu Piekielnica na 10 kilometrów oraz marszobiegu na dystansie 5 kilometrów. Zwycięzcą głównego biegu został Piotr Koń z Fałków, dla którego to trzecia wygrana z rzędu.

Za nami 26 edycja Crossu Piekielnica w Bukowej. Startowali uznani biegacze, amatorzy i rodziny z dziećmi

Zwycięzcą Crossu został Piotr Koń z Fałkowa, który ukończył bieg w czasie poniżej 35 minut. Drugi był Jarosław Lubiński z czasem 35 minut i 39 sekund, a na trzeciej lokacie zawody zakończył Piotr Zawalski z Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej Bukowa z czasem 39 minut 38 sekund

Trasę marszobiegu najszybciej pokonał Kyran Tethwa z Londynu, w czasie:- 18 minut i 18 sekund. przed Miłoszem Jamiołem – 20 minut i 30 sekund i Ignacym Jamiołem, który przybiegł o jedną sekundę później. Wśród kobiet cross na 10.km. najszybciej pokonała mama chłopców – Anna Jamioł w czasie 37 minut i 30 sekund.

Wręczenie pucharów, medali, nagród i upominków dla uczestników crossu i marszobiegu, odbyło się w Izbie Pamięci TKKF Bukowa.