Za nami 5 edycja Małogoszcz Basketball Cup 3x3. Orto-Medico Scyzory Kielce wicemistrzem Polski. We wszystkich kategoriach grało 40 zespołów

Bartosz Wartałowicz
Koszykarze Orto-Medico Scyzory Kielce ze srebrnym medalem Mistrzostw Polski 3x3 w koszykówce na wózkach. Aleksandra Boruch
W pierwszy weekend lipca na boiskach przy Zespole Szkół Ogólnokształcących rozegrany został ogólnopolski turniej Małogoszcz Basketball Cup. Niespodzianką jest drugie miejsce dla Orto-Medico Scyzory Kielce. Jakie były rozstrzygnięcia w poszczególnych kategoriach?

Małogoszcz Basketball Cup 3x3. Srebrny medal Orto-Medico Scyzory Kielce

Zespół Orto-Medico Scyzory Kielce zdobył srebrny medal na turnieju Małogoszcz Basketball Cup 3x3. Drużyna pod wodzą trenera Filipa Moćko przegrała finałowe spotkanie z Fundacją For Heroes Kraków 7:8, co można uznać za sporą niespodziankę. Przez niemal całe spotkanie kielczanie musieli gonić wynik, bo po 4 minutach zespół ze stolicy województwa małopolskiego prowadził 5:0. Scyzory nie złożyły broni i na 50 sekund przed syreną końcową, goście z Krakowa prowadzili tylko 8:7, ale kielczanom nie udało się już wyrównać.

Graliśmy w nieco słabszym składzie, choroby i kontuzje trapiły nasz zespół. Koszykówka 3x3 rządzi się nieco innymi prawami. Niemniej gratulujemy zespołowi z Krakowa, bo zagrali naprawdę bardzo dobrze i zasłużyli na zwycięstwo

- powiedział prezes Orto-Medico Scyzory Kielce, Gabriel Moćko.

Brązowy medal zdobył Integralny Klub Sportowy 2017 Poznań, który w meczu o 3 miejsce pokonał drugą drużynę Fundacji For Heroes Kraków.

Klasyfikacja medalowa Mistrzostw Polski w koszykówce 3x3 na wózkach

• 1. miejsce - Fundacja For Heroes Kraków
  • 2. miejsce - Orto-Medico Scyzory Kielce
  • 3. miejsce - Integralny Klub Sportowy 2017 Poznań

W ramach Małogoszcz Basketball Cup odbyły się również kwalifikacje do Mistrzostw Polski 3x3 "Lotto 3x3 Quest"

Na turnieju kwalifikacyjnym najlepsza okazała się drużyna MKS Lotto 3x3 DG (Dawid Boryka, Konrad Dawdo, Patryk Wieczorek i Przemysław Słoniewski), która w finale pokonała 21:17 zespół Anwil 3x3 (Stefan Marchlewski, Paweł Krefft, Rafał Komenda, Daniel Dawdo). Dla zespołu MKS Lotto to drugi wygrany turniej kwalifikacyjny w tegorocznym cyklu. Na trzecim miejscu znalazła się drużyna Camaro Zamość (Łukasz Krawiec, Marek Nieścior, Michał Jankowski, Nikodem Kowalski).

Derby stolicy Polski w turnieju Małogoszcz UFFO Cup 3x3

W wielkim finale spotkały się dwa zespoły z Warszawy - Legia Lotto 3x3 zmierzyła się z zespołem Hutnik Warsaw. Na parkiecie lepsi okazali się legioniści, którzy zwyciężyli 19:16.

Jak podkreślił Wojciech Imiołek, prezes Świętokrzyskiego Okręgowego Związku Koszykówki, kolejna edycja Małogoszcz Basketball Cup okazała się dużym sukcesem sportowym.

Impreza została przeprowadzona bardzo dobrze. Mieliśmy drobne problemy z opadami deszczu, w wyniku czego zawody częściowo zostały przeniesione do hali, ale nie mamy na to wpływu. Zawodnicy dostarczyli dużo sportowych emocji, co bardzo cieszy

- powiedział Wojciech Imiołek, prezes ŚOZKOSZ.

Organizatorem turnieju był Świętokrzyski Okręgowy Związek Koszykówki, a współorganizatorami Urząd Miasta i Gminy w Małogoszczu, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Małogoszczu, Dom Kultury w Małogoszczu i Centralny Ośrodek Sportu.