Żabki, Najsympatyczniejsza Grupa Przedszkolna 2019 w...

  Żabki, Najsympatyczniejsza Grupa Przedszkolna 2019 w powiecie jędrzejowskim. Przekochana "trzynastka"

  albo

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Żabki, to grupa starszaków z "Magical World" - Dwujęzycznego Przedszkola Artystycznego w Jędrzejowie. Przekochana 13-tka przedszkolaków została wybrana Najsympatyczniejszą Grupą Przedszkolną 2019 w powiecie jędrzejowskim w akcji Przedszkole na medal. Drugie miejsce zajęły Biedronki z przedszkola w Stawach, a trzecie miejsce Motylki z "Magical World" z Jędrzejowa.
  Grupa Żabki - Najsympatyczniejsza Grupa Przedszkolna 2019 w powiecie jędrzejowskim. Na zdjęciu (od góry): wychowawczyni Klaudia Stateczna, Michaś, Nela,
  1/12
  przejdź do galerii

  Grupa Żabki - Najsympatyczniejsza Grupa Przedszkolna 2019 w powiecie jędrzejowskim. Na zdjęciu (od góry): wychowawczyni Klaudia Stateczna, Michaś, Nela, Oluś K., Amelka, Cyprianek, Julcia, Kubuś i pani dyrektor Ilona Walocha; w drugim rzędzie: Adaś, Jaś, Igorek i Brajanek. Do grupy należą też Lilianka i Oluś P.

  Michałek, Nela, Oluś K., Amelka, Cyprianek, Julcia, Kubuś, Adaś, Jaś, Igorek, Brajanek, Oluś P. i Lilianka oraz wychowawczyni - Klaudia Stateczna to właśnie ta wspaniała grupa 5-cio i 6-cio latków została wybrana Najsympatyczniejszą Grubą Przedszkolną 2019 w powiecie jędrzejowskim w akcji „Echa Dnia” Przedszkole na medal.

  ZOBACZ TAKŻE: Wybieraliśmy Przedszkole Roku, Nauczyciela Roku i Najsympatyczniejszą Grupę Przedszkolną w powiecie jędrzejowskim. Oto laureaci

  Ulubione zabawy
  Żabki to gromadka bardzo sympatycznych, aktywnych i wesołych przedszkolaków. Razem ze swoją wychowawczynią, ciocią Klaudią uwielbiają śpiewać i tańczyć. Kiedy słuchają nowych angielskich piosenek bardzo chętnie uczą się pokazywania różnych gestów, czy naśladowania postaci. W przedszkolu bawią się również w zabawę „Adam” - dzieci stoją w kole i śpiewają kolejne zwrotki “Adam siedmiu synów miał...”. Chętnie bawią się w Rolnika, a także Krasnala - w piosence dzieciaki słyszą w jaki sposób chodzić i powtarzają te gesty. Oczywiście dzieci bawią się również przeróżnymi, kolorowymi zabawkami, których w przedszkolu mają pod dostatkiem. Najchętniej układają klocki, jeżdżą samochodzikami, a dziewczynki opiekują się lalkami. Dzieci uwielbiają chodzić na spacery i plac zabaw. Nie mogą się doczekać kiedy wyjdzie słońce i będą mogły pobawić się na zewnątrz. Kiedy się rozpogodzi wybierają się na wycieczkę z Ciuchcią Ponidzie do Wygody.

  Ulubione smakołyki
  Dzieci zapytane o to co najbardziej lubią jeść w przedszkolu zgodnym chórem odpowiadają, że naleśniki z dżemem i serem. Pani Klaudia podpowiedziała, że bardzo lubią jeść także parowce, pierogi i zupę pomidorową. Dzieci w „Magical World” mają trzy posiłki - śniadanie, obiad i podwieczorek i zawsze chętnie siadają do posiłku.

  Radość z wygranej
  Żabki nie ukrywają, że bardzo się cieszą z tytułu Najsympatyczniejszej Grupy Przedszkolnej w powiecie. W całą akcję bardzo mocno zaangażowali się rodzice oraz rada pedagogiczna, która do samego końca wysyłała głosy. Dzieci prosiły rodziców o wsparcie, bo wiedziały, że do wygrania będą super nagrody. Pani dyrektor Ilona Walocha zdradziła, że rodzice i wychowawcy przygotowali specjalną strategię głosowania.

  Żabki bawią się i uczą
  W przedszkolu „Magical World” dzieciaki nie tylko spędzają czas na zabawie, ale także nauce. Żabki uczą się dwóch języków obcych - angielskiego i hiszpańskiego. Poprzez zabawę i piosenki przyswajają nowe słówka i zwroty. Ostatnio nauczyły się piosenki w języku angielskim o małpce. Wspólnie z wychowawczynią uczą się literek, kolorów i zwierząt. Uczyły się o babci i dziadku, rodzeństwie, a na Dzień Mamy o rodzicach. Na zajęciach poznają obce kraje i ich kultury. Uczą się tolerancji i akceptacji słuchając o dzieciach z innych krajów. Często w przedszkolu odwiedzają ich przedstawiciele różnych zawodów na przykład dentysta, weterynarz czy ogrodnik.

  Żabki to super przedszkolaki, które bardzo się lubią i w razie potrzeby wzajemnie sobą opiekują. Wychowawczyni-ciocia Klaudia jest bardzo dumna ze swoich podopiecznych. Podkreśla, że bardzo polubiła i zżyła się ze swoją grupą. Także dotychczasowa wychowawczyni Żabek Monika Łysek jest bardzo lubiana nie tylko przez swoich podopiecznych, ale także rodziców: - Pani Monika do samego końca wspierała, dopingowała i bardzo mocno trzymała kciuki za swoje przedszkolaki. Wszyscy bardzo jej za to dziękujemy - dodała dyrektor przedszkola Ilona Walocha.

  Grupa Biedronki
  Grupa Biedronki - druga Najsympatyczniejsza Grupa Przedszkolna 2019 w powiecie jędrzejowskim.
  Grupa Biedronki - druga Najsympatyczniejsza Grupa Przedszkolna 2019 w powiecie jędrzejowskim.
  Drugie miejsce - Grupa Biedronki z Przedszkola w Stawach, gmina Imielno to druga Najsympatyczniejsza Grupa Przedszkolna 2019 w powiecie jędrzejowskim. Biedroneczki do samego końca głosowania miały bardzo mocne wsparcie i tylko minimalną liczbą głosów wyprzedziły ich Żabki z Jędrzejowa.

  Grupa Motylki
  Grupa Motylki - trzecia Najsympatyczniejsza Grupa Przedszkolna 2019 w powiecie jędrzejowskim.
  Grupa Motylki - trzecia Najsympatyczniejsza Grupa Przedszkolna 2019 w powiecie jędrzejowskim. albo
  Trzecie miejsce - Grupa Motylki z Magical World - Dwujęzycznego Przedszkola Artystycznego w Jędrzejowie to grupa 3 i 4-latków. Te wspaniałe dzieciaki to trzecia Najsympatyczniejsza Grupa Przedszkolna 2019 w powiecie jędrzejowskim. Co ciekawe Magical World to przedszkole, w którym uczą się tylko 2 grupy przedszkolaków i obie zajęły miejsca na podium.  Motylkami opiekuje się Aleksandra Kantorowicz. Nie da się ukryć, ze dzieciaczki uwielbiają swoją wychowawczynię-ciocię Olę. Motylki to 25 osobowa grupa bardzo wesołych i aktywnych przedszkolaków. Bardzo lubią śpiewać i tańczyć. Podobnie jak grupa starszaków uczą się dwóch języków: angielskiego i hiszpańskiego. W przedszkolu spędzają około 7 godzin dziennie na zabawie, nauce i odpoczynku. Wspólnie z ciocią Olą pieką pizze, ciasta i robią sałatki. Jak tylko jest pogoda chętnie bawią się na placu zabaw. W przedszkolu najchętniej jedzą naleśniki i torty urodzinowe. Pani Ola podkreśla, ze ta wesoła gromadka jest dla siebie bardzo miła i serdeczna. W razie potrzeby sobie pomagają i wzajemnie wspierają na przykład wiążąc sobie sznurowadła.

  Zobacz galerię

  Koronawirus. Najważniejsze informacje

  Rekrutacja na studia w czasie epidemii. Najważniejsze sprawy, o których musi wiedzieć każdy maturzysta

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Polecamy

  Kwartalny dostęp do prenumeraty cyfrowej Echa Dnia za POŁOWĘ CENY! ▶▶ KUP ◀◀

  Kwartalny dostęp do prenumeraty cyfrowej Echa Dnia za POŁOWĘ CENY! ▶▶ KUP ◀◀

  GAZ-SYSTEM realizuje program społeczny „GAZ-SYSTEM dla edukacji”

  GAZ-SYSTEM realizuje program społeczny „GAZ-SYSTEM dla edukacji”