Zabrakło szczęścia. Porażka koszykarzy UMKS Kielce w Siedlcach

/MAT/
Z piłką Artur Busz.
Z piłką Artur Busz. Sławomir Stachura
W meczu na szczycie drugiej ligi koszykarzy, UMKS Kielce przegrał w Siedlcach z SKK 86:89.

SKK Siedlce - UMKS Kielce 89:86, (20:17, 26:19, 22:27, 21:23)
UMKS:
Bacik, Makuch 17 (2x3), Fąfara 16, Machowski 16 (4x3), Dryjański 17 - Busz 14 (4x3), Osiakowski 4, Miernik.

SKK: Neumann 4 (1x3), Sobiło 7 (2x3), Sulima 16 (4x3), Dębski 13, Ratajczak 16 - Nędzi 20, Weres 8 (2x3), Bal 3 (1x3), Osiński 2.

Obserwatorzy sobotniego spotkania zgodnie przyznają, że mecz stał na bardzo wysokim, drugoligowym poziomie i był godny spotkania “na szczycie".

TRÓJKOWY" KONCERT
Obie drużyny grały na bardzo wysokiej skuteczności w ataku, spotkanie było szybkie i pełne widowiskowych akcji. Zarówno gospodarze, jak i kielczanie trafili po dziesięć rzutów z dystansu, a jedynym elementem, w którym siedlczanie mieli nad naszym zespołem dużą przewagę była walka na tablicach. Być może właśnie ten element zaważył, że to koszykarze SKK cieszyli się w sobotę z wygranej.

- Nie mamy sobie wiele do zarzucenia. Oprócz fragmentu w pierwszej połowie, gdzie straciliśmy dziesięć punktów z rzędu, graliśmy dobrze. W końcówce zabrakło też nam z pewnością szczęścia, bo mieliśmy swoje okazje, żeby wygrać ten mecz - opowiada trener kieleckiego zespołu, Rafał Gil.

CIOS ZA CIOS>/B>
O losach meczu na korzyść kielczan mógł konkretnie przesądzić Artur Busz, ale niestety, na 15 sekund przed końcową syreną i jednopunktowym prowadzeniu gospodarzy nie wykończył kontrataku.
Wcześniej kielecki zespół odrobił dziesięciopunktową stratę sprzed przerwy. Trzecią kwartę rozpoczął od stanu 9:0 i momentalnie wrócił do gry. Już do końca spotkania trwała wymiana ciosów między strzelcami obu drużyn. Na seryjne "trójki" Rafała Sobiło i Kamila Sulimy momentalnie odpowiadali Alexander Machowski, Artur Busz, czy Hubert Makuch. Ostatecznie jednak po stronie kielczan zabrakło jednego celnego rzutu, który mógłby doprowadzić choćby do dogrywki.
Po tym spotkaniu siedlecki zespół umocnił się na prowadzeniu w grupie C II ligi, natomiast UMKS utrzymał drugą lokatę, ale tyle samo punktow, co kielecka drużyna mają już trzy inne zespoły.