Żacy do pracy! Ciekawe zajęcia w Politechnice...

  Żacy do pracy! Ciekawe zajęcia w Politechnice Świętokrzyskiej

  Marta Baran

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Żacy do pracy! Ciekawe zajęcia w Politechnice Świętokrzyskiej
  1/8
  przejdź do galerii

  ©Marta Baran

  Akademickie Centrum Kariery wraz z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Kielcach już na początku roku akademickiego urządziło studentom istną burzę mózgów... A to wszystko przez cykl warsztatów w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, które miały miejsce w dniach od 17 do 18 października w Klubie Studenckim Energis przy Warszawskiej.


  Zdawać by się mogło, ze życie studentów dzieli się tylko na czas sesji i czas... juwenaliów, jednak to, co działo się na przestrzeni dwóch ostatnich dni w auli Klubu Studenckiego Energis dowodzi, że dla młodzieży z Politechniki już dawno minęły czasy beztroski. Znacznie bardziej niż o harce... studenci ubiegają się o... pracę!

  Sądząc po frekwencji podczas spotkań organizowanych przez Akademickie Centrum Kariery oraz WUPu wielu studentów, choć są dopiero u progu swojego wejścia w dorosłe życie, już poważnie zastanawia się nad tym, jaki kierunek na ścieżce kariery obrać, tak by móc wkroczyć w ten trudny okres pewnym krokiem. Grupa profesjonalistów z WUPu za sprawą szkolenia, bez wątpienia, ułatwiła tutejszej młodzieży ,,start", bo dwudniowe warsztaty okazały się cenną dawką wiedzy dla zainteresowanych studentów. A co więcej... były one przecież nieodpłatne!

  - Już w zeszłym roku uczestniczyłem w tych spotkaniach i byłem pod ogromnym wrażeniem, bo wiele z nich wyniosłem. W tym roku też postanowiłem skorzystać z zaproszenia Biura Karier, bo uważam, że to ciekawe doświadczenie na przyszłość. Wczoraj dowiedziałem się, w jaki sposób zakładać swoją działalność, a dziś jest więcej praktyki i ćwiczeń w grupach, które bardzo mi się spodobały, bo przybierają zaskakującą formę- mówił Kacper Kuta.

  I rzeczywiście, ćwiczenia pobudzały szare komórki studentów i skłaniały ich do kreatywnego myślenia. Doradczynie zawodowe z WUPu zyskały ogromne zainteresowanie wszystkich obecnych podczas zajęć młodych ludzi, a to wszystko za sprawą... nietuzinkowych zadań, jakie przed nimi stawiały , by Ci, szukając rozwiązań samodzielnie mogli odkryć na czym polega istota tzw. assessment center, czyli nowoczesnej metody diagnozowania kompetencji zawodowych.

  Wiedza z ust profesjonalistek w tej dziedzinie, z pewnością zaprocentuje w bliskiej przyszłości studentów Politechniki, bo niebawem każdy z uczestników szkolenia będzie czekał na korytarzu przed drzwiami swojego potencjalnego pracodawcy, by zdobyć zatrudnienie w wymarzonej firmie... Obecni na warsztatach studenci, z pewnością, ,,nie obleją" tego egzaminu, bo dziś odkryli, że na wiele ich stać!

  - Dzisiaj mówiliśmy o tym, jak dobrze wypaść podczas rekrutacji, a ćwiczenia miały na celu, by studenci dowiedzieli się jakie są ich mocne strony i jakie mają kompetencje. Wczoraj natomiast staraliśmy się przybliżyć studentom, którzy mają pomysł na biznes na czym polega prowadzenie własnej firmy. Oprócz tego odbył się też drugi wykład pt. „Ja na europejskim rynku pracy”. Jak sam tytuł wskazuje, podczas tej prelekcji było wiele o tym, jak szukać pracy za granicą i skąd czerpać oferty pracy, tak by były wiarygodne i bezpieczne dla osoby, która wyjeżdża po raz pierwszy i nie jest doświadczona- mówiła Małgorzata Wirecka- Zemsta.

  Biorąc pod uwagę tematykę zajęć, można uznać, ze podczas
  szkolenia nie ominięto żadnego problemu, z jakim boryka się młody człowiek nim podejmie pierwszą prace. Każdy ambitny młodziak po serii wykładów nabył wszelkie potrzebne mu na starcie informacje. Dzięki takim inicjatywom możemy być więc spokojni o kieleckich studentów, którzy, z pewnością, nie zbłądzą w drodze po sukces zawodowy!

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce

  IV ŚWIĘTOKRZYSKI FESTIWAL SMAKÓW. ZAPRASZAMY

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Polecamy

  Zmień się na Zdrowie. Metamorfozy

  Zmień się na Zdrowie. Metamorfozy

  IV ŚWIĘTOKRZYSKI FESTIWAL SMAKÓW. ZAPRASZAMY

  IV ŚWIĘTOKRZYSKI FESTIWAL SMAKÓW. ZAPRASZAMY

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce