Zagłębie Lubin postawiło ciężkie warunki Industrii Kielce. Mistrzowie Polski wygrali na Dolnym Śląsku. Zapis relacji live

Wojciech Buras
Haukur Tharstarson był najlepszym strzelcem Industrii Kielce w meczu z Zagłębiem Lubin. Zobacz więcej zdjęć. MKS Zagłębie Lubin/Biuro prasowe ORLEN Superligi
Industria Kielce pokonała na wyjeździe Zagłębie Lubin 30:24 w meczu 13. kolejki ORLEN Superligi piłkarzy ręcznych. Mistrzowie Polski zagrali przeciętną pierwszą połowę i zeszli do szatni przy remisie 14:14. Po przerwie wykorzystali błędy gospodarzy i wypunktowali swojego rywala szybkimi akcjami w ofensywie. Zobacz zapis relacji live z tego wydarzenia.

Zagłębie Lubin - Industria Kielce. Zapis relacji live.

Zagłębie Lubin - Industria Kielce 24:30 (14:14)
Industria: Wałach 36%, Błażejewski - Wiaderny 1, Nahi 1, Surgiel 1, Sićko 1, Gębala 6, Karacić 1, Tharstarson 7, Olejniczak 3, Paczkowski 2, Kounkoud 4, Karaliok 1, Tournat 2.

Zobacz zdjęcia

W meczu z Zagłębiem nie wystąpił Arkadiusz Moryto, który wciąż leczy uraz chrząstki głowy kości ramiennej. Czas na odpoczynek dostali Andreas Wolff oraz bracia Dujszebajew.

Spotkanie świetnie rozpoczął Tomasz Gębala. Lewy rozgrywający otworzył spotkanie trzeba bramkami na stu procentowej skuteczności z gry. Gospodarze grali bez skrupułów. W 9 minucie dwa razy przechwycili piłkę i wyprowadzili kontrataki. W obu przypadkach Miłosza Wałacha pokonał Rafał Krupa. Zagłębie prowadziło 7:5 i zmusiło Talanta Dujszebajewa do reakcji. Szkoleniowiec wziął czas, po którym rzut karny przestrzelił Szymon Wiaderny. Po chwili znów trafili Lubinianie, którzy prowadzili w 13 minucie 8:5.

Trener "żółto-biało-niebieskich" wymienił niemalże całą pierwszą siódemkę, co poskutkowało. Dobry moment zaliczył Benoit Kounkoud. Francuz zdobył dwa szybkie trafienia i doprowadził w 23 minucie do wyrównania 12:12. W końcówce pierwszej połowy kielczanie uzyskali nawet dwubramkowe prowadzenie, ale szybko odpowiadali goście. W efekcie do przerwy dość niespodziewanie obie ekipy remisowały 14:14. W drużynie Industrii znów szwankowała skuteczność, co napędzało ochoczo grających gospodarzy.

W drugiej połowie Zagłębie utrzymywało się w meczu do 40 minuty spotkania. Wtedy mistrzowie Polski zaczęli odskakiwać z wynikiem. Podopieczni Tomasza Kozłowskiego popełniali wiele błędów w ataku, a to prowadziło do nieuchronnych kontrataków ze strony kieleckiej. W 44 minucie dwie bramki z rzędu rzucił Tomasz Gębala, a jego drużyna prowadziła 25:21. Następnie oba zespoły zaliczyły okres 6 minut bez zdobycia gola. Ten padł dopiero w 52 minucie za sprawą Dylana Nahiego, który wykorzystał sytuację ze skrzydła. W końcówce coraz więcej strat popełniali gospodarze, a Industria ślubowała wynik. Świetne zawody rozegrał Haukur Tharstarson, który brał udział w wielu akcjach i dyrygował poczynaniami swoich partnerów na parkiecie. Islandczyk zakończył zmagania z 7 trafieniami na swoim koncie. Ostatecznie Industria Kielce triumfowała 30:24. Na ten rezultat złożyła się dobra postawa w drugiej połowie meczu. Gospodarze postawili kielczanom ciężkie warunki, ale nie wytrzymali narzuconego tempa w drugiej połowie spotkania.

Następne spotkanie zespołu Talanta Dujszebajewa odbędzie się w czwartek 30 listopada. Do Hali Legionów przyjedzie Eurofarm Pelister w ramach rozgrywek Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych. Pierwszy gwizdek o godzinie 20:45.

Zobacz nasz zapis relacji live z tego spotkania:

Koniec spotkania. Zagłębie nie wytrzymało narzuconego tempa w drugiej połowie. Podopieczni Talanta Dujszebajewa przechwytywali piłki w obronie i wyprowadzali szybkie kontrataki. Na uwagę zasługuje świetny występ Haukura Tharstarsona. Islandczyk zdobył 7 bramek i był prawdziwym liderem kieleckiej ofensywy.

60'
Nieprzepisowo zatrzymywany i ściągnięty na parkiet Karaliok. Białorusin doskoczył do rywala z pretensjami, otrzymując czerwoną kartkę.

59'
Igor Karacić trafia w słupek z rzutu karnego. Nadal 30:23 dla Industrii.

56'
Kompletnie posypała się gra Zagłębia. Kolejna strata. Haukur Tharstarson nie miał problemu by wykorzystać sytuację sam na sam z bramkarzem.

55'
Haukut Tharstarson z golem po indywidualnej akcji. Chwilę później bramkę dołożył Karacić.

54'
Cezary Surgiel nie wykorzystał rzutu karnego. Na posterunku w bramce gospodarzy stanął Miłosz Byczek. Jest 27:22 dla podopiecznych Talanta Dujszebajewa.

52'
Impas przełamał rzutem ze skrzydła Dylan Nahi.

51'
Rozpoczęła się 51 minuta spotkania. Obie ekipy popełniają masę błędów. Ostatnia bramka w meczu padła w 45 minucie.

48'
Długi okres gry bez gola. W poprzeczkę rzucił Drozdalski. Faul w ataku popełnił Olejniczak. Jest 26:22 dla Industrii.

45'
Szymon Sićko melduje się ze swoim pierwszym trafieniem w meczu.

44'
Pogubiło się Zagłębie w ataku. Kielczanie grają szybko oraz skutecznie. Gol Gębali i 25:21 dla Industrii.

43'
Strata gospodarzy. Zaznacza się przewaga "żółto-biało-niebieskich". Trzybramkowe prowadzenie dał Tomasz Gębala.

41'
Znów w akcji Islandczyk. Tym razem trafił rzutem bieżnym. 22:20 dla Industrii.

40'
Haukur Thrastarson rzuca bramkę z drugiej linii po długim słupku.

39'
Po raz kolejny Francuz trafia z obrotu po asyście Tharstarsona. 20:19 dla kielczan.

38'
Tournat znalazł miejsce na kole. 19:19.

37'
Podręcznikowa gra w przewadze gospodarzy. Rozciągnęli kielecką obronę i ze skrzydła trafił Rafał Krupa. Znów Zagłębie na prowadzeniu 19:18.

36'
Michał Bekisz przebił się przez obronę Industrii. Zdobył gola i wykluczył na 2 minuty Haukura Tharstarsona. Jest 18:18.

34'
Strata Zagłębia. Kielczanie wracają na prowadzenie. Z kontrataku trafia Paweł Paczkowski.

33'
Cezary Surgiel wykorzystuje rzut karny i doprowadza do remisu po 17.

31'
Dwie bramki Pawła Kałużnego. Industria odpowiada za sprawą Tomasza Gębali.

Koniec pierwszej połowy. Industria Kielce niespodziewanie remisuje z Zagłębiem Lubin 14:14. Podopieczni Talanta Dujszebajewa wolno wchodzili w mecz. W 13 minucie przegrywali 5:8. Szkoleniowiec "żółto-biało-niebieskich" zmienił niemalże całą pierwszą "siódemkę", a gra jego zespołu zaczęła wyglądać lepiej. Kielczanie wyszli na dwubramkowe prowadzenie, ale w samej końcówce to gospodarze odpowiedzieli dwoma trafieniami i doprowadzili do remisu. Mistrzowie Polski są nieskuteczni w ataku i pudłują wiele sytuacji podbramkowych. Za to Zagłębie gra bez skrupułów i wykorzystuje swoje szanse.

30'
Dylan Nahi został odesłany na ławkę kar. Gospodarze koncertowo rozegrali akcję w ataku i doprowadzili do wyrównania po 14. Drugą przerwę wykorzystał Talant Dujszebajew, ale jego drużyna nie wykorzystała akcji w ataku.

29'
Mateusz Drozdalski zdobywa bramkę trzynastą bramkę dla swojej drużyny. Jest 14:13 dla Industrii.

28'
O czas poprosił Tomasz Kozłowski, trener Zagłębia.

26'
Kounkoud trafił z rzutu karnego w bramkarza, ale piłka odbiła się i ponownie wpadła w jego ręce. Za drugim razem już się nie pomylił. 13:12 dla Industrii.

25'
Strata gospodarzy i szybka kontra podopiecznych Talanta Dujszebajewa. Trafił Olejniczak, a jego drużyna objęła prowadzenie 12:11.

23'
Znów gol leworęcznego Francuza, który doprowadził do wyrównania po 11.

22'
Patryk Iskra przedarł się przez defensywę Industrii i zdobył dla Lubinian jedenastą bramkę. Odpowiedział Benoit Kounkoud.

20'
Trzy interwencje z rzędu zaliczył Miłosz Wałach. Kielczanie nie potrafią jednak wykorzystać swoich szans w ataku. 10:9 prowadzą gospodarze.

18'
Karaliok znalazł miejsce na kole i dał Industrii ósmą bramkę.

17'
Mateusz Drozdalski trafia z drugiej linii. Industria Kielce chciała zagrać "szybki środek", ale błąd popełnił Dylan Nahi. Jest 9:7 dla Zagłębia.

15'
Gol kontaktowy po indywidualnej akcji Haukura Tharstarsona. Kielczanie przegrywają 7:8.

14'
Niemoc kielczan przełamał Benoit Kounkoud.

13'
Rafał Krupa pokonał Miłosza Wałacha, a jego drużyna prowadzi z mistrzami Polski już 8:5. Są zmiany w zespole Talanta Dujszebajewa. Na parkiecie pojawił się Kounkoud, Nahi, Karaliok, Olejniczak, Tharstarson i Sićko.

11'
Igor Karacić zagrał 1 na 1 z obrońcą i wywalczył rzut karny. "Siódemkę" przestrzelił Szymon Wiaderny.

9'
Znów kontratak i znów Rafał Krupa. Szybko reaguje Talant Dujszebajew i prosi o przerwę. Jest 7:5 dla zespołu z Lubina.

8'
Dobry moment Zagłębia, które wychodzi na prowadzenie za sprawą kontrataku i bramki Rafała Krupy. Jest 6:5 dla gospodarzy.

7'
Świetny początek Tomasza Gębali. Rozpoczął mecz od 3/3 w ataku.

6'
Indywidualna akcja Pawła Paczkowskiego. Jego drużyna prowadzi 4:3.

5'
Blok kielczan w defensywie, po którym sytuację sam na sam wykorzystał Szymon Wiaderny.

3'
Znów trafia Gębala. Tym razem przedarł się przez linię obrony Zagłębia. Szybko odpowiedział Patryk Iskra. Jest 2:2.

2'
Tomasz Gębala wyrównał wynik rzutem z drugiej linii. Jest 1:1.

1'
Kielczanie rozpoczęli z Szymonem Wiadernym na prawym skrzydle, a więc zawodnikiem praworęcznym.

Mistrzowie Polski pojechali na mecz 13. kolejki ORLEN Superligi do Lubina po dwóch zwycięstwach z rzędu. Najpierw rozprawili się z KPR Legionowo 39:32, a w miniony czwartek pokonali w Hali Legionów HC Zagrzeb 28:24 w rozgrywkach Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych. Już 30 listopada zespół Talanta Dujszebajewa podejmie u siebie Eurofarm Pelister, ale w międzyczasie czeka go spotkanie z Zagłębiem.

Więcej o meczu z HC Zagrzeb przeczytasz tutaj:

- Drużyna z Lubina nie wystartowała dobrze, ale z biegiem meczów punktowała. Byłem pozytywnie zdziwiony ich postawą w spotkaniu z Górnikiem Zabrze. Grali z nimi jak równy z równym i dopiero w końcówce pozwolili sobie urwać punkty, głownie przez swoją nieskuteczność. Zabrakło wykończenia. To samo można powiedzieć o ich meczu w Kwidzynie, gdzie nie gra się łatwo, a oni stracili decydującą bramkę równo z końcową syreną i wrócili do domu z niczym. Ta ekipa pokazuje, że ma potencjał. Sprowadzili nowych zawodników, między innymi Pawła Krupę. Większość swojej kariery grał w Szczecinie. Potrafi brać na siebie odpowiedzialność. Lubi rzucać i grać na kontakcie. Jest też szefem obrony. Tę postać należy wziąć na radar - powiedział Krzysztof Lijewski, drugi trener Industrii Kielce.

Zagłębie to dwunasta drużyna w tabeli ORLEN Superligi. Ma na swoim koncie 12 punktów. Lubinianie wygrali w tym sezonie cztery spotkania. Najskuteczniejszym zawodnikiem tego zespołu jest Dawid Krysiak, który zdobył w bieżących rozgrywkach 49 goli.