Zagrali dla Jana Pawła II. Księża pokonali mistrzów Watykanu (zdjęcia, wideo)

Dorota KUŁAGA
Reprezentacja Polski Księży, po niezwykle emocjonującym meczu, wygrała z Gwardią Szwajcarską z Watykanu 2:0. Dawid Łukasik
Reprezentacja Polski Księży wygrała w niedzielę z Gwardią Szwajcarską z Watykanu 2:0 (1:0). Spotkanie odbyło się w Kielcach, w ramach I Międzynarodowego Kongresu Młodych "Jan Paweł II z Młodymi".

Na stadionie przy ulicy Ściegiennego zasiadło prawie 8 tysięcy osób. Było w tym gronie wielu znakomitych gości, między innymi były papieski fotograf Arturo Mari. Mecz rozpoczął się od hymnu Watykanu, później były Mazurek Dąbrowskiego i "Barka", ulubiona pieśń Papieża Jana Pawła II.

Symbolicznego rozpoczęcia spotkania dokonał biskup Domenico Sigalini (w niedzielę obchodził urodziny, z tej okazji dostał koszulkę Korony od prezesa klubu Tadeusza Dudki) z włoskiej diecezji Palestrina. Pierwsi bramkę zdobyli księża - w 3 minucie pięknym strzałem w okienko z około 25 metrów popisał się Tomasz Winogrodzki. - Przydałby się w Koronie, to byłoby wzmocnienie na baraże - rzucił jeden z kibiców.
"Nie ma lepszego od Jana Pawła II" - skandowali kibice. A reprezentanci Polski, wśród których wyróżniali się księża z diecezji kieleckiej - Marek Łosak, Edward Giemza, Grzegorz Olejarczyk i Dariusz Sieradzy - przeprowadzali kolejne składne akcje. W 53 minucie Tomasz Wingrodzki podwyższył na 2:0 i zwycięstwo księży nad mistrzem Watykanu stało się faktem