Zagubione akademiczki. Siódemka Legionovia Legionowo - AZS KSZO Ostrowiec 3:0

Zbigniew TYCZYŃSKI
Klęska siatkarek AZS KSZO Ostrowiec w Legionowie. Pierwszego seta przegrały 25:5 Nie udał się drugi wyjazd do Warszawy, który zakończył się dla naszych akademiczek tęgim laniem 0:3, jakie sprawiła faworyzowana Siódemka Legionovia Legionowo.

Roman Murdza, trener KSZO:

- Trafiła kosa na kamień. Rywalki grały, co chciały, a my byliśmy zupełnie pogubieni.

Siódemka Legionovia Legionowo - AZS KSZO Ostrowiec 3:0 (25:5, 25:13, 25:23)

AZS KSZO: Bernatowicz, Tomsia, Król, Kosiorowska, Mazur, Chmiel, Soja (libero) oraz Lisiecka, Winogradowa, Świerszcz, Nowakowska i Słonecka.

NOKAUT W PIERWSZYM SECIE

Na wyniku spotkania zaważyły wydarzenia z pierwszego seta, w którym przy stanie 4:3 w polu zagrywki stanęła Anna Sołodkowicz i miejscowe doprowadziły do stanu 21:4! Nic nie dały dwa czasy i wszystkie możliwe zmiany, jakich próbował trener Roman Murdza. Całkowicie pogubione nasze akademiczki gładko oddały pierwszego seta.

ASY GOSPODYŃ

Nokaut z pierwszej partii zaważył na przebiegu drugiego seta. Rozpędzone miejscowe rozpoczęły od serwisowych asów i systematycznie powiększały przewagę, a jedyną zawodniczką, która przełamała niemoc w ataku, była Marina Winogradowa, ale zbyt wiele chciała robić naraz i też nie ustrzegła się błędów. Gdy w trzecim secie gospodynie prowadziły już 9:2, trener Wojciech Lalek dał szansę gry rezerwowym i do głosu doszły podopieczne trenera Romana Murdzy. Przy stanie 14:9 wyraźnie nasze akademiczki zaczęły zmniejszać straty. Po ataku z obiegu Iwony Kosiorowskiej i asie Kseni Mazur zrobiło się nawet 13:14, ale miejscowe szybko powiększyły przewagę do czterech punków. Emocjami powiało jeszcze w końcówce seta, gdy przy stanie 24:22 asa posłała Kosiorowska, ale w następnej akcji rywalki potężnym atakiem Barbary Bawół rozwiały nasze marzenia o nawiązaniu wyrównanej walki.

Pozostałe wyniki trzeciej kolejki: MMKS Gaudia Budmel Trzebnica - KS Pięciobiogaz Murowana Goślina 1:3, SMS PZPS I Sosnowiec - Silesia Volley I Chorzów/Mysłowice 0:3, Jedynka Aleksandrów Łódzki - Armatura Eliteski AZS UE Kraków 3:0, Sparta Warszawa - PLKS Pszczyna 3:1, Jadar AZS Politechnika Radom - Chemik Police 1:3.

1. Murowana 3 9 9:2
2. Chemik 3 9 9:2
3. Legionovia 3 8 9:2
4. Jedynka 3 5 7:5
5. AZS KSZO 3 5 6:5
6. Sparta 3 5 6:6
7. Radom 3 4 6:6
8. Silesia 3 4 5:6