Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zajęcia biblioteczne dla dzieci z Ożarowa. Rozmawiają o „Quo Vadis” i „Wiedźminie”. Zobacz zdjęcia

Anna Śledzińska
Anna Śledzińska
Wszystkie ciekawe zajęcia prowadził pracownik opatowskiej filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej Radosław Sroczyński. Lekcje były dostosowane do wieku ich uczestników.
Wszystkie ciekawe zajęcia prowadził pracownik opatowskiej filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej Radosław Sroczyński. Lekcje były dostosowane do wieku ich uczestników. archiwum szkoły
Biblioteka Pedagogiczna w Opatowie, będąca filią biblioteki wojewódzkiej, rozpoczęła ciekawą współpracę ze szkołą podstawową imienia Marii Skłodowskiej- Curie w Ożarowie. Dzieciom i młodzieży zaproponowano zajęcia biblioteczne w zupełnie innym stylu, dopasowanych do wieku uczestników.

Lekcje biblioteczne dla uczniów z Ożarowa

Opatowska filia Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Kielcach od stycznia 2022 roku, rozpoczęła współpracę ze Szkołą Podstawową przy Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju Zespołu Szkół w Ożarowie imienia Marii Skłodowskiej Curie. Na zaproszenie dyrekcji placówki pracownik biblioteki przeprowadził kilka tematycznych lekcji bibliotecznych.

W ramach współpracy uczniowie klas I-III uczestniczyli w lekcjach bibliotecznych zatytułowanych „W świecie bajek i baśni” oraz „Baśniowy świat Andersena i braci Grimm”.
Z kolei uczniowie klas IV-VI brali udział w zajęciach „Emisja głosu i dykcji”, „Ćwiczenia oddechowe i dykcyjne” oraz „Łamańce językowe”. Klasy VII poznały historię zakonu Templariuszy podczas lekcji zatytułowanej „Opatowscy Templariusze”. Klasy VIII uczestniczyły w lekcji „Ekranizacje filmowe lektur szkolnych i popularnych książek”.
Wszystkie zajęcia prowadził pracownik opatowskiej filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Kielcach Radosław Sroczyński.

Najmłodsi uczniowie dowiedzieli się co to jest bajka i baśń oraz czym biblioteka różni od księgarni. Wszystkie spotkania z klasami I-III rozpoczynały się od zapoznania zasadami korzystania z biblioteki. W trakcie spotkania dzieci poznały liczne baśnie braci Grimm oraz Hansa Christiana Andersena, takie jak „Dziewczynka z zapałkami”, „Czerwony kapturek”, „Kot w butach” oraz „Nowe Szaty Cesarza”. Każde zajęcia kończyła krótka zabawna baśń wywołująca uśmiech na ich twarzach.

Z kolei uczniowie klas 4-6 ochoczo brali udział w nauce poprawnej dykcji co jest związane z prawidłową emisją głosu. Zanim przystąpili do łamańców językowych niezbędne było rozgrzanie przepony, mięśni twarzy i aparatu mowy. Uczniowie próbowali czytać teksty o różnym poziomie trudności.

Klasy VII poznały historię zakonu Templariuszy oraz jak, według legendy, ten tajemniczy zakon trafił na Ziemię Opatowską. W najstarszych klasach wywiązała się niezwykle ciekawa dyskusja na temat ekranizacji filmowych lektur szkolnych oraz książek popularnych wśród młodzieży, takich jak „Pan Tadeusz”, „Quo Vadis”, „Krzyżacy”,” „Potop” oraz „Wiedźmin”.

Uczestnicy wszystkich lekcji już od samego początku aktywnie brali udział w przebiegu zajęć, a dzięki wykorzystaniu technologii multimedialnej lekcje były interesujące oraz skupiały uwagę uczniów na przedstawianych tematach.

od 7 lat
Wideo

Uwaga na Instagram - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie