Zajęli pierwsze miejsce w Chełmie, wcześniej w Opolu. Sandomierscy karatecy są nie do pokonania (zdjęcia)

MLE
Sandomierz był bardzo mocno reprezentowany podczas zawodów w Chełmie.
Sandomierz był bardzo mocno reprezentowany podczas zawodów w Chełmie. archiwum
Sandomierski Klub Karate "Kyokushin" zwyciężył drużynowo w 10. Ogólnopolskim Turnieju Karate z okazji Narodowego Święta Niepodległości w walkach na macie. Zawody rozegrano w Chełmie.

Sandomierzanie znowu pokazali, że w tym sezonie są w wyśmienitej formie. Na tegorocznych turniejach pokonują kolejno swoich utytułowanych rywali ze znanych ośrodków karate z terenu całego kraju.
- Jeden z wielu dobrych występów naszych zawodników. Ciężka i wytrwała praca przekłada się na świetnie rezultaty. Widać, że mamy zgraną, a przed wszystkim wyrównaną drużynę - mówi zadowolony sensei Andrzej Orłowski, trener Sandomierskiego Klubu Karate.

W kategorii senior mężczyźni do 75 kilogramów zwyciężył Bartłomiej Juda. Na drugim miejscu uplasował się Maciej Markowski, na trzecim Michał Bidas - wszyscy z Sandomierza.
W kategorii senior kobiety do 65 kilogramów trzecie miejsce zdobyła Róża Orłowska. W kategorii junior chłopcy do 65 kilogramów pierwsze miejsce wywalczył Bartłomiej Czop.

W kategorii junior młodszy wśród chłopców do 55 kilogramów najlepsi: Michał Michta, Bartłomiej Suska oraz Rafał Zieliński, którzy zdobyli kolejno pierwsze, drugie oraz trzecie miejsce.
Wśród kadetów powyżej 40 kilograsmów na drugim miejscu uplasował się Wiktor Stępień, na trzecim Józef Czerkies.

W kategorii dziewczęta kadet do 40 kilogramów nie miała sobie równych Anita Czech. Wywalczyła pierwszą lokatę. Na drugim miejscu uplasowała się jej klubowa koleżanka Paulina Brzoska.
Wysokie miejsca tych zawodników spowodowały, że Sandomierski Klub Karate na Turnieju Niepodległościowym w Chełmie zajął drużynowo pierwsze miejsce. Na drugim miejscu byli zawodnicy z Dobrego Miasta, na trzecim gospodarze, czyli karatecy z Chełma.

To nie jedyny sukces sandomierskich karateków w ostatnim czasie. Na turnieju "Challanger 2009" rozegranym 7 listopada 2009 roku w Opolu, zawodnicy z Sandomierza także stanęli na podium. Drugie miejsce na macie wywalczył Mariusz Brzoski, trzecie Maciej Markowski. Punktował także Bartłomiej Juda, który zajął drugą lokatę.