Zakończyli wakacje z wędką w gminach Włoszczowa i Krasocin

/rab/
Największą rybę w Krasocinie – karpia królewskiego o wadze ponad 1,5 kilograma złowił 8-letni Jakub Niedbał z Niwisk Krasocińskich. Rafał Banaszek, Mariusz Sudomirski
Zakończył się cykl Bezpiecznych wakacji z wędką 2013 na Klekocie. Na zakończenie wakacji zorganizowano też zawody wędkarskie w Krasocinie. Dzieci miały wiele uciechy i wygrały cenne nagrody.

25 sierpnia Włoszczowskie Towarzystwo Wędkarstwa Sportowego Big Fish zorganizowało na Klekocie zawody dla dzieci i młodzieży z cyklu "Bezpieczne wakacje z wędką". Była to już trzecia edycja w tym roku, mająca wyłonić zwycięzców całego grand prix.

W grupie dziewcząt najlepsza po trzech turach okazała się Natalia Sudomirska. Drugie miejsce zajęła Julia Michałek, trzecie - Kamila Walowska. Wśród kadetów do lat 9 zwyciężył Bartosz Cieślikiewicz. Tuż za nim uplasował się Jakub Niedbał, a następnie Hubert Grzegorczyk.

W kategorii 10 - 14 lat grand prix wygrał Dominik Fidera przed Jakubem Śpiechowiczem i Karolem Piziorem. W najstarszej grupie wiekowej ,15 - 18 lat najlepszy był Bartłomiej Śpiechowicz przed Krzysztofem Krzemińskim. Zwycięzcy zawodów otrzymali puchary, wędki, kołowrotki, zanęty i inne akcesoria wędkarskie.

W imprezie wzięło udział 39 dzieci, w tym 8 dziewcząt. Warto nadmienić, że podczas trzech imprez wędkarskich na Klekocie złowiono w sumie około 34 kilogramy ryb - największą był karp o wadze 0,6 kilograma.

31 sierpnia na stawie w Krasocinie odbyły się podobne zawody wędkarskie dla dzieci i młodzieży na zakończenie wakacji. Wzięło w nich udział 30 zawodników w wieku do 16 lat. Najmłodsi mieli po 5 lat.

W kategorii kadetów do lat 11 wygrał po raz kolejny w mistrzowskim stylu 8-letni Jakub Niedbał z Niwisk Krasocińskich. Razem ze swoim tatą Zbigniewem złowił on więcej ryb, niż wszyscy zawodnicy razem wzięci - 3,8 kilograma, w tym największą rybę zawodów - karpia królewskiego o wadze ponad 1,5 kilograma! Drugie miejsce w tej kategorii zajął Adaś Banaszek z Czostkowa (200 gramów), a trzecie - Jakub Gołuch z Krasocina (150 gramów).

W starszej grupie wiekowej juniorów (12 - 16 lat) zwyciężył Adam Malasy z Ostrowa - złowił 830 gramów ryb. Drugie miejsce zdobył Konrad Łukasik również z Ostrowa (70 gramów).

Zwycięzcy otrzymali puchary i statuetki. Każdy uczestnik dostał ponadto drobne nagrody rzeczowe. Dodatkową niespodzianką dla dzieci był poczęstunek z grilla na wyspie.