Zapaśnicy Czarnych Połaniec na podium w Bielawie

/dor/
Weronika Kapinos zdobyła złoto w kategorii 57 kilogramów.
Weronika Kapinos zdobyła złoto w kategorii 57 kilogramów. Archiwum prywatne
Z dobrej strony pokazali się zapaśnicy Czarnych Połaniec na Mistrzostwach Krajowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych Młodzików w zapasach w stylu wolnym oraz kobiet w Bielawie.

W kategorii 44 kilogramów brązowy medal wywalczyła Wiktoria Siemek. W kategorii 57 kilogramów nie miała sobie równych Weronika Kapinos z Połańca, która zasłużenie sięgnęła po złoty medal.

Ponadto w kategorii 62 kilogramy Oliwia Szewczyk z Czarnych Połaniec uplasowała się na trzeciej pozycji. Jeśli chodzi o rywalizację mężczyzn, to walczący w kategorii 38 kilogramów Damian Siejka zajął na tych mistrzostwach trzecie miejsce.

-Reprezentacja województwa świętokrzyskiego wypadła w Bielawie bardzo dobrze. Świetnie spisali się zapaśnicy Czarnych, którzy zdobyli cztery medale - powiedział Czesław Zaborski, ceniony trener zapasów, od lat z powodzeniem szkolący zawodników Znicza Chęciny.