Zapaśnicy Czarnych Połaniec zdobyli pięć medali

Dorota KUŁAGA [email protected]
Reprezentacja Czarnych Połaniec zdobyła w Tychach pięć medali. Na zdjęciu zawodnicy z trenerem Tadeuszem Szkwarkiem. Archiwum prywatne
Po te z najcenniejszego kruszcu sięgnęli w Tychach Patryk Jurkowski i Piotr Migoń. Czarni Połaniec zajęli trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej

Pięć medali wywalczyli zawodnicy Czarnych Połaniec na ogólnopolskim turnieju młodzików w zapasach w stylu wolnym, który odbył się w Tychach. Potwierdzili tym samym przynależność do krajowej czołówki.

W tej niezwykle ważnej imprezie wzięło udział 98 zawodników z roczników 2000, 2001 i 2002 z czternastu polskich klubów. Turniej ten uważany jest przez trenerów zapasów za najtrudniejszy, zaraz po Mistrzostwach Polski Młodzików.

Zawody te były też kolejnym sprawdzianem formy przed jesiennymi Makroregionalnymi Mistrzostwami Młodzików, które prawdopodobnie odbędą się w Połańcu oraz przed Mistrzostwami Polski Młodzików - rozegrane zostaną w listopadzie w Olsztynie.

W klasyfikacji drużynowej zapaśnicy z Połańca zajęli trzecie miejsce. Indywidualnie najlepiej spisali się: Patryk Jurkowski - był pierwszy w kategorii wagowej 35 kilogramów oraz Piotr Migoń - zwyciężył w kategorii 66 kilogramów. Brązowe medale wywalczyli: Piotr Adaś w kategorii 38 kilogramów, Jakub Władczyk w 53 kilogramy oraz Marcin Czwartosz w 59 kilogramów. Ponadto piąty był Krzysztof Dziuba, a siódmy Klaudiusz Lis. Trenerami tych zawodników Czarnych są Tadeusz Szkwarek i Henryk Skotnicki.

- Cieszy kolejny udany występ naszych zawodników. Na szczególne słowa pochwały zasłużyli Patryk Jurkowski i Piotrek Migoń, którzy byli bezkonkurencyjni w swoich kategoriach wagowych - powiedział Tadeusz Szkwarek, trener zapaśników Czarnych.