Zapaśnicy Guliwera Kielce walczyli w Wierzbicy

dor
W Wierzbicy koło Chełma odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Regionu C w zapasach w stylu klasycznym. Startowali w nich zawodnicy Guliwera Kielce.

-Była to największa impreza zapaśnicza w tym roku dla młodzików. Uczestniczyli w niej zawodnicy z dziewiętnastu klubów z czterech województw - lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego, łącznie 138 zapaśników - powiedział Karol Kucharczyk, trener Guliwera Kielce.

Uczniowski Ludowy Klub Sportowy Guliwer reprezentowało sześciu zapaśników. Najlepiej wypadł, startujący w kategorii 66 kilogramów, Mateusz Domagała, który po przegranej finałowej walce zajął drugie miejsce. Rafał Tkacz - kategoria 42 kilogramy oraz Dawid Krężołek - kategoria 66 kilogramów - uplasowali się na piątych miejscach (przegrali walki o brąz). W klasyfikacji drużynowej Guliwer zajął siódme miejsce.