Zapaśnicy Industrii Znicza Chęciny, Czarnych Połaniec i Guliwera Kielce z medalami na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski. Zobacz zdjęcia

Bartosz Wartałowicz
Industria Znicz Chęciny trzecia w klasyfikacji drużynowej na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Kadetów i Kadetek. Industria Znicz Chęciny
Zakończyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Kadetek i Kadetów- 6 Memoriał im. Ksawerego Waliszewskiego. Sześć medali, w tym zdobyli zawodnicy klubów z województwa świętokrzyskiego.

Sukcesy zawodników Industrii Znicza Chęciny, Guliwera Kielce i Czarnych Połaniec na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Kadetek i Kadetów

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Kadetek i Kadetów - 6 Memoriał im. Ksawerego Waliszewskiego, były również drugim etapem eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W zawodach wzięło udział ponad 350 zawodników i zawodniczek z Polski, Ukrainy oraz Danii. Podczas turnieju odbyło się ponad 600 pojedynków, a sędzią głównym był Zbigniew Grudzień, prezes Industrii Znicza Chęciny. Województwo świętokrzyskie, oprócz gospodarzy reprezentowali zawodnicy Centrum Staszów, Guliwera Kielce i Czarnych Połaniec.

Zobaczcie, jak wyglądał pierwszy dzień zawodów, na którym było wiele znanych osób.

Industria Znicz Chęciny zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej. Zawodnicy tego klubu zdobyli łącznie 4 medale:

Złoty medal - Valentyn Andriets - 110 kg
Złoty medal - Ilona Valchuk - 53 kg
Brązowy medal - Anna Yatskevych - 49 kg
Brązowy medal - Daryna Dubovets - 73 kg

Srebrne medale zdobyli Bartosz Tomala (71 kg) z Czarnych Połaniec i Aleksander Płaczkowski (55 kg) z Guliwera Kielce. Wszyscy medaliści zakwalifikowali się do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.