Zapaśnicy z Czarnych Połaniec na wysokich miejscach w plebiscycie sportowym Echa Dnia (ZDJĘCIA)

Zapaśnicy Czarnych Połaniec mogą się pochwalić sporymi sukcesami. Zostali docenieni w sportowym plebiscycie Echa Dnia czarni połaniec
W piątek 1 lutego uroczyście ogłoszono wyniki Plebiscytu Sportowego Echa Dnia za 2018 rok w powiecie staszowskim i innych powiatach w plebiscycie „Świętokrzyskie Gwiazdy Sportu”. W Targach Kielce na sportowej gali nie zabrakło najpopularniejszych sportowców z Połańca.

Drugi był Karol Czegus
W rankingu czytelników Echa Dnia w kategorii sportowiec roku, na drugim miejscu uplasował się Karol Czegus zawodnik Miejskiego Klubu Sportowego Czarni Połaniec sekcji zapaśniczej - wielokrotny Mistrz Polski - młodzików, kadetów, a obecnie juniorów. Karol należy do grona najbardziej utytułowanych zawodników młodego pokolenia.

Niestety nasz reprezentant na Mistrzostwach Europy i Świata nie mógł osobiście odebrać tytułu, bowiem przygotowuje się do zawodów zagranicznych, które już się odbyły w Wolfurt (Austria). Nie dziwi więc fakt, iż Karol Czegus jest na pierwszym miejscu, a na drugim Jakub Włagczyk w rankingu portalu zapaśniczego Sportzona.pl na najskuteczniejszego zawodnika roku 2018 z pośród 267 zawodników w przedziale wiekowym juniorzy do lat 20 - zostali sklasyfikowani na pierwszych dwóch miejscach.

Piąte miejsce Weroniki Kapinos
Na piątym miejscu w rankingu czytelników Echa Dnia uplasowała się Weronika Kapinos zawodniczka Czarnych Połaniec sekcji zapaśniczej - wielokrotna medalistka, która w minionym roku wywalczała pierwsze miejsce w Pucharze Polski w Łukowie, trzecie miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Krotoszynie, trzecie miejsce w Międzynarodowym Pucharze Polski w Kraśniku.
Dodać należy również, iż Weronika w rankingu portalu zapaśniczego Sportzona.pl została sklasyfikowana na drugim miejscu z pośród 197 dziewcząt na najskuteczniejszą zawodniczkę roku 2018 w zapasach kobiet w przedziale wiekowym kadet do lat 17.
Weronika również nie mogła osobiście odebrać wyróżnienia, ponieważ uczestniczy w zgrupowaniu kadry narodowej kadetek w Poznaniu, i przygotowuję się do turnieju międzynarodowego, który odbędzie się do 22 do 25 lutego w Dormagen (Niemcy).

Bartosz Tomala, trzeci w śród talentów
W kategorii talenty na miejscu trzecim w rankingu Echa Dnia uplasował się Bartosz Tomala zawodnik Czarnych Połaniec sekcji zapaśniczej.
Przez czytelników Echa Dnia został zauważony jego wielki potencjał i możliwości jakie w przyszłości mamy nadzieję rozwinie.

Do najważniejszych osiągnięć Bartosza w minionym roku należą: w Otwartym Turnieju Gór Świętokrzyskich w Bodzentynie zajął drugie miejsce, w Otwartych Mistrzostwach Województwa Lubelskiego wywalczył trzecie miejsce, w Ogólnopolskim Turnieju Wir Shark w Łodzi wywalczył trzecie miejsce, Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików - Region C w Połańcu wywalczył trzedie miejsce.
Bartosz osobiście odebrał wyróżnienie, i był bardzo szczęśliwy pomimo tego, iż obecnie jest kontuzjowany i porusza się przy pomocy kul. Na scenę wszedł o kuli, za co otrzymał ogromne brawa od wszystkich zgromadzonych na sali.