Zapaśniczki Znicza Podzamcze Chęcińskie na podium w Siedlcach

/dor/
Na zawodach w Siedlcach Małgorzata Król była trzecia w kategorii 60 kilogramów.
Na zawodach w Siedlcach Małgorzata Król była trzecia w kategorii 60 kilogramów. Dorota Kułaga
Klub z Podzamcza Chęcińskiego zajął trzecie miejsce w punktacji drużynowej

Kilka miejsc na podium wywalczyły zapaśniczki Znicza Podzamcze Chęcińskie na Krajowych Mistrzostwach Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych Kobiet, które odbyły się w Siedlcach.

W grupie juniorek i młodzieżowców w kategorii 75 kilogramów drugie miejsce zajęła Małgorzata Mierzwa. W kategorii 67 kilogramów drugą pozycję wywalczyła Weronika Rybak, a trzecia w 60 kilogramów była Małgorzata Król. W tej rywalizacji Znicz Podzamcze Chęcińskie zajął trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej.

W grupie kadetek w kategorii 65 kilogramów druga była Weronika Karyś. - Sprawiła miłą niespodziankę. Teraz dopiero dołączyła do kadetek i od razu przebiła się do strefy medalowej na ogólnopolskiej imprezie. Z tej dziewczyny będziemy mieć pociechę - powiedział Czesław Zaborski, trener Znicza. Ponadto ósma w kategorii 52 kilogramów była Gabriela Karyś, a 56 kilogramów na tej samej pozycji sklasyfikowana została Natalia Rączka.

- To dobry prognostyk przed Mistrzostwami Polski Juniorek w Chęcinach i Pucharem Polski Kadetek, które odbędą się za tydzień. Myślę, że forma na tę imprezę będzie jeszcze lepsza - dodał Czesław Zaborski.