Zapasy. Bartosz Tomala z Czarnych Połaniec został mistrzem Polski. Zapisał się w historii klubu

Bartosz Wartałowicz
Bartosz Tomala z Czarnych Połaniec zdobył złoty medal na XXIX Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Halowych - Zachodniopomorskie 2023, która odbywała się w dniach 30 kwietnia - 2 maja.

Bartosz Tomala z Czarnych Połaniec został mistrzem Polski w zapasach. Zapisał się w historii klubu

Podopieczny trenera Tadeusza Szkwarka był bezkonkurencyjny i wygrał każdą walkę, tym samym przeszedł do historii klubu z powiatu staszowskiego, który do tej pory nie przywiózł złotego medalu z imprezy tej rangi. W kategorii wagowej do 71 kg startowało łącznie 25 zawodników, reprezentujących polskie i zagraniczne kluby.

Sport dlatego jest piękny ponieważ jest tak do końca nieprzewidywalny. Wystarczy, że nie zadziała jedno z wielu składowych przygotowania i wtedy nie osiągamy upragnionego zwycięstwa. W przypadku Bartosza wszystko zadziałało jak w szwajcarskim zegarku i dlatego możemy teraz cieszyć się tym pięknym zwycięstwem. W zawodach na tak wysokim poziomie medale nie spadają z nieba i nie są dziełem przypadku. Bartek ciężko pracował na to, aby szczyt jego formy przypadł na te właśnie zawody. Widać to było po stopniowym wzroście jego osiągnięć w eliminacjach. Na zawodach w Siedlcach, które odbyły się w lutym, Bartek zajął piąte miejsce, ale już miesiąc później, na zawodach w Chęcinach, Bartek staje na drugim stopniu podium

- skomentował na łamach strony klubowej Tadeusz Szkwarek, trener mistrza Polski - Bartosza Tomali.