Zapasy. Brązowe medale dla zawodniczek Centrum Staszów i Znicza Chęciny na Pucharze Polski Juniorek / Turnieju Krajów Wyszehradzkich

Damian Wiśniewski
Centrum Staszów
W miniony weekend w Karlinie został rozegrany Puchar Polski Juniorek będący jednocześnie Turniejem Krajów Wyszehradzkich. Podczas tych zawodów zawodniczka klubu Centrum Staszów, Natalia Bednarska, zdobyła brązowy medal. Ten sam krążek zgarnęła też Anna Jakubowska z klubu Znicz Chęciny.

W zawodach oprócz reprezentacji Polski wystartowały również cztery ekipy zagraniczne: Ukraina, Węgry, Czechy i Niemcy.

Świętokrzyskie Juniorki wywalczyły 3 brązowe medale: Anna Jakubowska w kategorii do 72kg (Znicz Chęciny), Wiktoria Staneta do 59kg (kiedyś Centrum Staszów, obecnie AZS AWF Warszawa) i rewelacja turnieju Natalia Bednarska do 62kg (Centrum Staszów).

Nadmienić trzeba, że Natalia Bednarska w walce o brązowy medal pokonała po emocjonującej walce Yasmine Soliman z Węgier, piątą zawodniczkę z mistrzostw świata 2021.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani