Zapasy. Jakub Władczyk z MKS Czarnych Połaniec zdobył brązowy medal młodzieżowych mistrzostw Polski u23

Damian Wiśniewski
archiwum klubu
Zapaśnik Czarnych Połaniec, Jakub Władczyk, zdobył brązowy medal młodzieżowych mistrzostw Polski u23. Impreza odbyła się w Krasnymstawie.

W dniach dziewiąty-dziesiąty września rozegrano młodzieżowe mistrzostwa Polski do lat 23 w zapasach w stylu wolnym. Turniej ten był ostatnią kwalifikacją przed zbliżającymi się październikowymi mistrzostwami świata u23, które odbędą się w Hiszpanii.

W zawodach ostatnich zawodach klub MKS Czarni Połaniec wystawił do rywalizacji trzech zawodników, którzy razem zdobyli 23 punkty i w klasyfikacji drużynowej zajęli 11. lokatę (na 27 ekip).

Indywidualnie najlepiej pokazał się Jakub Władczyk, akademicki wicemistrz Polski z bieżącego roku. Wywalczył on brązowy medal w kategorii wagowej do 86 kilogramów.

Pozostali zawodnicy z Połańca zajmowali miejsca:
- Patryk Jurkowski piąte (kategoria do 57 kg);
- Dominik Wolak siódme (kategoria do 125 kg).

Zawodnicy Czarnych Połaniec jako jedyni reprezentowali województwo świętokrzyskie, które spośród wszystkich województw zajęło dziewiąte miejsce.