Zawodnicy Guliwera Kielce zdobyli historyczne medale w sumo

/dor/
W Tyszowcach w województwie lubelskim odbył się Puchar Polski Kadetów i Juniorów w Sumo. Pierwsze medale w tej dyscyplinie dla naszego województwa zdobyli zawodnicy Guliwera Kielce.

Zawodach uczestniczyło 15 drużyn z całej Polski oraz jedna reprezentacja z Estonii. Po raz pierwszy w imprezie tak dużej rangi wystartowali zawodnicy z województwa świętokrzyskiego, na co dzień trenujący w Uczniowskim Ludowym Klubie Sportowym Guliwer Kielce.

Najlepszym zawodnikiem wśród kadetów został Jakub Wachowski, który wywalczył złoty medal w kategorii wagowej 75 kg. W tej samej kategorii wagowej jego klubowy kolega Dawid Krężołek zajął miejsce trzecie. W kategorii 85 kg Wojciech Durlik zdobył srebrny medal, natomiast w grupie juniorów Dawid Wałdon uplasował się na trzeciej pozycji - kategoria wagowa 60 kg. W punktacji drużynowej ULKS Guliwer wywalczył czwarte miejsce w gronie 15 klubów startujących w Pucharze Polski.