Zawodnicy kieleckiego Guliwera walczyli w turnieju sumo

(dor)
124RF
W Siedlcach w miniony weekend odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorek w sumo. Wzięło w nich udział około 200 zawodników z 24 klubów sportowych z całej Polski.

Województwo świętokrzyskie reprezentowali zawodnicy Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego Guliwer Kielce. Najlepiej obsadzona była kategoria wagowa do 60 kilogramów. Dobrze spisał się w niej Dawid Wałdon z Guliwera, który na tych zawodach zebrał pochlebne recenzje i zdobył brązowy medal. Przegrał tylko z późniejszym finalistą Mistrzostw Polski Juniorów.

Radosław Dudkiewicz z Guliwera Kielce wywalczył piąte miejsce w kategorii wagowej do 100 kilogramów. Trenerem tych zawodników jest Karol Kucharczyk.