KAR
Zawodnicy Orki Jędrzejów, który wzięli udział w Małej i Dużej Lidze Pływackiej w Busku-Zdroju. Fot. archiwum klubu
W sobotę w Busku-Zdroju rozegrano piątą rundę Małej Ligi Pływackiej oraz trzecią rundę Dużej Ligi Pływackiej. Dwa srebrne medale wywalczyła Julia Bąkiewicz na dystansach 100 metrów stylem klasycznym oraz grzbietowym. "Srebro" zdobyła także Magdalena Pancerz na dystansie 100 metrów stylem grzbietowym.

Orkę Jędrzejów w Małej Lidze reprezentowali Julia Bąkiewicz, która zajęła dwa drugie miejsca na dystansach 100 metrów stylem klasycznym - 1:41.69 sekund oraz 100 metrów stylem grzbietowym - 1:28.45. Kacper Kraus, który uplasował się na szóstym miejscu na 100 metrów stylem grzbietowym - 1:29.23.

W Dużej Lidze drugie miejsce wywalczyła Magdalena Pancerz na dystansie 100 metrów stylem grzbietowym - 1:18.40. Było ona ponadto czwarta na dystansie 200 metrów stylem dowolnym - 2:33.73. Adrian Potyński zajął dziewiąte miejsce na 50 metrów stylem motylkowym - 35.86. Osiągnął tą samą lokatę na 200 metrów stylem dowolnym - 2:39.11. Natalia Kasza była piąta na 100 metrów stylem grzbietowym - 1:26.12. Wiktoria Grad zajęła siódmą pozycję płonąc stylem grzbietowym na dystansie 100 metrów - 1:31.13 oraz jedenaste miejsce stylem motylkowym - 40.66. Aleksandra Adamczewska uplasowała się na szóstej pozycji na 100 metrów style grzbietowym - 1:48.58 oraz na dziewiątym miejscu na 50 metrów "motylkiem" - 56.04.

- Mimo, że to dopiero początek sezonu pływackiego po przerwie wakacyjnej, to nasi zawodnicy w Busku-Zdroju zaprezentowali się bardzo dobrze poprawiając. Niektórzy, poprawili swoje życiowe rekordy - mówi Michał Bąkiewicz, trener Orki Jędrzejów.

Czwarta kolejka Dużej Ligi Pływackiej rozegrana zostanie w sobotę 29 października w Jędrzejowie.