Zawodnicy RMG Boks Ożarów boksowali w Zamościu i Stalowej Woli

Kamil Markiewicz [email protected]
Fragment walki, która się odbyła w Stalowej Woli, w wadze 48 kilogramów. Z prawej zawodnik RMG Boks Ożarów Michał Wąs, który wygrał w swojej kategorii. Kamil Markiewicz
Karol Garwoliński i Michał Wąs byli pierwsi w swoich kategoriach wagowych

Reprezentanci ożarowskiego klubu, od lewej: Karol Garwoliński, Grzegorz Łata, Patryk Kosik, Piotr Waśniewski, Michał Wąs, Łukasz Kowalski, trener Krzysztof Gierszon.

W weekend zawodnicy z Ożarowa boksowali w Stalowej Woli, a tydzień wcześniej wzięli oni udział w VII Memoriale imienia Henryka Paski w Zamościu. W obu zawodach bardzo dobrze zaprezentowali się bokserzy RMG Boks.

Na szczególne słowa uznania zasługują Karol Garwoliński, który w kategorii 48 kilogramów zdobył złote medale podczas obu turniejów. Takie same osiągnięcie udało się Michałowi Wąsowi, który zwyciężał w wadze 56 kilogramów. Wąs w Zamościu pokonał mocnego reprezentanta Ukrainy Olega Pełecha.

W Zamościu walczył także Emil Adamiec, który dotarł do finału, w kategorii 64 kilogramy. Niestety po zaciętym pojedynku uległ on Alenowi Hamziciowi.

Natomiast w zawodach rozgrywanych w Stalowej Woli wzięli udział także Patryk Kosik, który walczył w wadze 52 kilogramy i Piotr Waśniewski, który rywalizował w wadze 56 kilogramów. Obaj zajmowali drugie miejsca w swoich kategoriach. Natomiast na trzecim miejscu w tych zawodach uplasował się Ernest Bzduch w wadze 60 kilogramów.

- W Zamościu odbyły się zawody międzynarodowe. Bardzo dobrze w finałowym starciu zaprezentował się Michał Wąs z zawodnikiem z Ukrainy. Z bardzo dobrej strony pokazał się także Karol Garwoliński. Jestem bardzo zadowolony ze wszystkich zawodników, którzy na prawdę pokazali kawał dobrego boksu i to z mocnymi przeciwnikami, a którymi przyszło im się zmierzyć - mówił Krzysztof Gierszon, trener RMG Boks Ożarów.

- Obecnie w klubie mamy bardzo fajną atmosferę. Mam nadzieję, że tak będzie cały czas, bo to pomaga w odnoszeniu sportowych sukcesów - dodał szkoleniowiec ożarowskiego klubu.