Zawodnicy Soma Gym Kielce bez medali na mistrzostwach świata w kickboxingu WAKO w Portugalii. Zmagania zakończyli na ćwierćfinale

Bartosz Wartałowicz
Dominik Kaleta, Robert Soboń i Maciej Kubicki z Somy Gym Kielce bez medali na mistrzostwach świata w kickboxingu. Soma-Gym Kielce
Robert Soboń, Dominik Kaleta i Maciej Kubicki niestety nie znaleźli się w strefie medalowej mistrzostwach świata w kickboxingu WAKO. Impreza odbywała się w portugalskiej Albufeirze w dniach 17-26 listopada.

Zawodnicy Somy-Gym Kielce bez medali na Mistrzostwach Świata WAKO w kickboxingu

Robert Soboń znakomicie rozpoczął mistrzostwa w kategorii 67 kilogramów, od pewnej wygranej 3:0 z Meksykaninem Ramirezem Peres Braian De Jesus. W drugiej walce okazał się jednak okazał się gorszy od Matiasa Danylo z Ukrainy. Na drugich walkach skończył się również udział dwóch pozostałych zawodników Somy-Gym Kielce - Dominika Kalety i Macieja Kubickiego. Pierwszy z nich, znany jako "Majku" w pierwszym pojedynku w kategorii 81 kilogramów pewnie wygrał z Lee Joshuą ze Stanów Zjednoczonych. Amerykanin w starciu z kielczaninem był dwukrotnie liczony. W drugim starciu turniejowym Dominik Kaleta przegrał 1:2 z Azerem Garayzadą Raufem 1:2, co wzbudziło złość u zawodnika i sztabu trenerskiego naszej kadry. Wynik jednak poszedł w świat i to reprezentant Azerbejdżanu przeszedł do kolejnego etapu. Do półfinału nie dostał się również Maciej Kubicki, który walczył w kategorii +91 kilogramów. Nasz zawodnik pokonał w pierwszej rundzie Villierasa Alistera z Nowej Zelandii, ale w ćwierćfinale przegrał z Turkiem Yildrimem Kadirem przez kontuzję nosa. Sędzia nie pozwolił Polakowi kontynuować walki i zakończył przedwcześnie pojedynek. Jednym z trenerów kadry Low-Kick był Marek Soboń, również trener Soma-Gym Kielce.