Zawodnicy Sparty Dwikozy na podium w Pucharze Europy

/dor/
Sparta Dwikozy dobrze spisała się na Pucharze Europy w Ostrowcu.
Sparta Dwikozy dobrze spisała się na Pucharze Europy w Ostrowcu. Archiwum klubu
Reprezentanci Sparty Dwikozy wzięli udział Pucharze Europy w kick boxingu, który odbył się w Ostrowcu Świętokrzyskim.

W turnieju wzięło udział ponad 400 zawodników, miedzy innymi z Austrii, Norwegii, Słowacji, Ukrainy oraz Polski. Sekcję kick boxingu Sparty Dwikozy reprezentowało 6 zawodników.

Senior Damian Zapart zajął drugie miejsce w kategorii wagowej +94 kilogramy. Senior Rafał Pająk w kategorii wagowej -91 kilogramów również był drugi. Senior Adrian Nazar w kategorii -67 kilogramów wywalczył trzecie miejsce. Wszyscy ci zawodnicy startowali w formule ringowej low kick.

Junior Kamil Pająk w kategorii - 75 kilogramów wywalczył drugie miejsce w formule ringowej. Junior Kamil Cebula w kategorii -63,5 kilograma zajął drugie miejsce w formule ringowej full contact.

Jakub Siudak wygrał półfinałową walkę w formule kick light w kategorii - 63,5 kilograma, w finale musiał uznać wyższość przeciwnika. Jakub wywalczył również nagrodę dla najlepszego juniora młodszego w formule kick light, dostając puchar i medal, co jest wielkim sukcesem dla naszego klubu.

-Zaprezentowaliśmy się z bardzo dobrej strony, ale turniej ten pokazał zarazem, jak dużo pracy przed nami, by dorównać najlepszym fighterom - powiedział Rafał Pająk, czołowy zawodnik klubu i jeden z działaczy sekcji.

Za naszym pośrednictwem Sparta składa podziękowania osobom, które pomagają sekcji kick boxingu. Są to: Wojciech i Małgorzata Chmiel, Jacek Dydo, Andrzej Skoczylas, Włodzimierz Broda W.H.U Brody, Agnieszka Polit Restauracja Mariano, Bogusław Kułaga Pizzeria Maricella, Dariusz Bidas Firma Edler, Adam Turek, Jan Kiljański, ZPOW Dwikozy.