Zawodnicy z Brodów znowu na medal w wędkarstwie rzutowym w Grodkowie

dor
Jan Kita z Brodów zajął drugie miejsce.
Jan Kita z Brodów zajął drugie miejsce. Archiwum klubu
Zawodnicy z gminy Brody wzięli udział w zawodach z cyklu Puchar Polski w wędkarstwie rzutowym, które odbyły się w Grodkowie w województwie opolskim.

Wędkarze należący do Koła Polskiego Związku Wędkarskiego w Brodach oraz do klubu wędkarskiego Kiełb Brody na tych zawodach wystąpili w składzie: Jan Kita, Paweł Kita, Donata Żelazowska, Aleksandra Serafin, Magdalena Serafin i Natalia Zaczek.

Najwyższe miejsce na podium - drugie - zajął Jan Kita w dwuboju multi, ulegając tylko niezawodnemu w tym roku zawodnikowi z okręgu kieleckiego - Jackowi Kuzie o 7 centymetrów. Na trzecim miejscu uplasował się Paweł Kita, który oddał najdłuższy rzut ciężarkiem 18 g kołowrotkiem multiplikatorowym 106,92 m. Natomiast wśród kobiet na najniższym stopniu podium znalazła się Donata Żelazowska, nasza utytułowana zawodniczka, a tuż za nią uplasowała się kadetka Natalia Zaczek.

Siostry Serafin w 5-boju juniorek uplasowały się odpowiednio na 5 i 6 miejscu z nowymi rekordami życiowymi, co dobrze rokuje na przyszłość. Natalia Zaczek ostatecznie została sklasyfikowana na 8 miejscu. Również 6 miejsce przypadło Magdalenie w 3- boju kadetów, w którym także poprawiła swój rekord życiowy.

Kolejne zawody, które są kwalifikacją do Mistrzostw Świata w Hiszpanii, odbędą się w Inowrocławiu. Wyjazd na dotychczasowe zawody nie byłby możliwy bez wsparcia Koła Polskiego Związku Wędkarskiego w Brodach i Okręgu Kielce.