Zawodnicy z Chrobrza z powodzeniem rywalizowali na igrzyskach w Zamościu. Zdobyli dwa srebrne krążki

/bb/
Łukasz Madej w wyciskaniu odważnika o wadze 17,5 kilograma w kategorii wagowej powyżej 85 kilogramów zajął drugie miejsce i zdobył srebrny medal. archiwum szkoły
Dwóch uczniów Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego imienia Bolesława Chrobrego w Chrobrzu oraz jeden absolwent tej placówki uczestniczyli w XVIII Ogólnopolskich Igrzyskach Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych, które odbyły się w ostatni weekend sierpnia w Zamościu. Zdobyli dwa srebrne medale.

Tomasz Smaczyński i Rafał Dobaj z klasy III TR startowali w sztafecie sprawnościowej. Nie sami, bo połączyli siły z dwiema zawodniczkami Moravii Morawica - Marleną Kasprzyk i Katarzyną Michtą. Wspólnie uzyskali drugie miejsce, podobnie jak Łukasz Madej, który szkołę w Chrobrzu ukończył kilka lat temu. Ten zawodnik srebrny medal zdobył w wyciskaniu odważnika o wadze 17,5 kilograma w kategorii wagowej powyżej 85 kilogramów. - Podniosłem go 108 razy, ale zdaniem sędziego ostatnia próba się nie udała, bo nie wyprostowałem ręki w łokciu. Zaliczono mi 107 podniesień i mam tylko srebro. Cieszę się z tego, choć niedosyt pozostał - mówi Łukasz, który na zawody jeździ już jako opiekun uczniów ze szkoły w Chrobrzu.

W imprezie w Zamościu zawodnicy z Chrobrza startowali też jeszcze w innych konkurencjach. Tomasz Smaczyński i Rafał Dobaj rywalizowali w rowerowym torze przeszkód i slalomie piłkarskim, gdzie zajęli odpowiednio piąte i dziewiąte miejsce, zaś Łukasz Madej w przenoszeniu worków z piaskiem i przerzucaniu opony od ciągnika - uzyskał w nich kolejno siódmą i dwunastą lokatę.

Przypomnijmy, że w czerwcu 2015 roku odbyły się Wojewódzkie Letnie Igrzyska Ludowych Zespołów Sportowych w Łopusznie, powiat kielecki. Ci młodzi sportowcy, którzy uzyskali w nich najlepsze wyniki, pojechali na ogólnopolski finał imprezy do Zamościa.

W XVIII Ogólnopolskich Igrzyskach Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych uczestniczyło ponad 900 zawodników, którzy zmagali się w łącznie 28 konkurencjach drużynowych i indywidualnych. W klasyfikacji generalnej województwo świętokrzyskie zajęło ósme miejsce.