Zawodnicy z Plus Ligi na turnieju siatkówki plażowej we Włoszczowie

Kamil Jóźwik
Zwycięska para turnieju we Włoszczowie: Sylwester Janek i Michał Koryciński.
Zwycięska para turnieju we Włoszczowie: Sylwester Janek i Michał Koryciński. archiwum organizatora
Sylwester Janek i Michał Koryciński zwyciężyli w Otwartym Turnieju Siatkówki Plażowej o Puchar Prezesa Banku Spółdzielczego we Włoszczowie.

W turnieju, rozgrywanym systemem „brazylijskim”, wzięło udział 16 par. Ze względu na duże natężenie meczów i wysoką temperaturę, w decydujących pojedynkach rozgrywano tylko jeden set do 21 zdobytych punktów.

Triumfowała doświadczona para Sylwester Janek (Wierzbica) i Michał Koryciński (Radom), jedni z faworytów turnieju, mający za sobą mnóstwo sukcesów na arenie krajowej. W finale pokonali Mateusza i Bartłomieja Zawalskich ze Szczekocin. Obaj są doskonale znani kibicom siatkówki. Mateusz od przyszłego sezonu będzie reprezentował barwy pierwszoligowego Krispolu Września, jego młodszy brat, do tej pory szkolący się w Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla, trafił do Plusligowego Cuprum Lubin. Obaj występują na środku bloku.

Na najniższym stopniu podium stanęła najwyżej notowana świętokrzyska para Piotr Kołodziejczyk/Łukasz Cudziło (obaj Kielce). Czwarte miejsce przypadło Oskarowi Hermanowi i Bartłomiejowi Lipińskiemu – byłemu graczowi AZS-u Częstochowa i BBTS-u Bielsko-Biała, a od sezonu 2018/19 zawodnikowi Chemika Bydgoszcz.

- Warto też zwrócić uwagę na parę, która zajęła szóste miejsce. To Marcel Pośpiech i Jakub Kantorowicz z Częstochowy, zaledwie 14 i 15 latkowie, którzy kilka dni temu wywalczyli sobie awans do turnieju finałowego mistrzostw Polski młodzików. Marcel to syn znanego sędziego Rafała Pośpiecha, który także zaszczycił nas swoją obecnością – mówi Andrzej Urbański, jeden z organizatorów turnieju, trener siatkarzy Hetmana Włoszczowa. I dodaje, że z roku na rok poziom imprezy jest coraz wyższy. - Zawodnicy, także jak widać z klubów z Plus Ligi z przyjemnością do nas przyjeżdżają, mam nadzieję, że podobnie będzie w przyszłym roku.

W połowie sierpnia kolejne emocje dla sympatyków „plażówki” we Włoszczowie – tym razem turniej w kategorii mikstów.