Zawodnicy z powiatu jędrzejowskiego startowali w Równicy, Busku-Zdroju i Gnieźnie

Kamil Markiewicz
Tomasz Gawroński (w środku) okazał się bezkonkurencyjny w I Biegu Rokity po Diabelskiej Równicy, który zaliczany jest do Ligi Biegów Górskich, w której zawodnik z Jędrzejowa sklasyfikowany jest na ósmej pozycji. Piotr Żołna
Weekend był bardzo pracowity dla biegaczy z naszego powiatu. Wzięli oni udział w trzech dużych imprezach.

Triumf Tomasza Gawrońskiego

Duży sukces odniósł reprezentujący barwy Nadiru Jędrzejów Tomasz Gawroński, który zwyciężył zarówno w kategorii 18-29 lat, jak i open, w zaliczanym do Ligi Biegów Górskich, I Biegu Rokity po Diabelskiej Równicy, który odbył się w Równicy. W sobotnich zawodach jędrzejowianin na trasie liczącej 14 kilometrów uzyskał czas 1:05:44,21. W sumie w zawodach wzięło udział 157 osób. - Biegło mi się bardzo dobrze. Trasa była zróżnicowana. Miała dużo podbiegów. W pierwszej fazie zawodów zajmowała na zmianę drugie i trzecie miejsce. Dopiero później udało mi się wyjść na prowadzenie, którego nie oddałem do końca - skomentował Tomasz Gawroński.

Zawodnik Nadiru zajmuje ósmą pozycję w klasyfikacji generalnej biegów górskich.

W Równicy wystartował także inny reprezentant stolicy naszego powiatu - Józef Worobiec. Zajął on drugie miejsce w kategorii wiekowej 50-59 lat. W kategorii open był on trzydziesty szósty.

Andrzej Strzała rywalizował w Gnieźnie

Biegi w Równicy nie były jedynymi weekendowymi zawodami, w których udział brali nasi reprezentanci. W niedzielę, Andrzej Strzała wystartował w półmaratonie 39. Bieg Lechitów, który odbył się w Gnieźnie. Nasz zawodnik z czasem 1:46:52, zajął 676 miejsce w klasyfikacji open oraz 54 w kategorii M50. W zawodach w Wielkopolsce wzięło udział 2242 biegaczy.

Aleksander Mazurkiewicz najwyżej w Busku-Zdroju

Zawodnicy z Jędrzejowa, w niedzielę, wzięli także udział w XV Biegu Zdrojowym w Busku-Zdroju, w którym rywalizacja odbywała się na 10-kilometrowej trasie. W sumie udział wzięło w nim 120 lekkoatletów.

Najlepiej spośród naszych reprezentantów spisał się Aleksander Mazurkiewicz, który zajął dziewiąte miejsce w klasyfikacji generalnej z wynikiem 37:46. Dało mu to drugie miejsce w kategorii wiekowej M3. Robert Zając ukończył zawody z czasem 46:42, co dało mu czterdzieste czwarte miejsce w kategorii open i dziesiąte w kategorii M4. Paweł Rybiński z czasem 47:11 zajął czterdzieste dziewiąte miejsce, Artur Jarosz był sześćdziesiąty piąty - 49:28, a Natalia Zając dziewięćdziesiąta czwarta - 94 - 55:33.