Zawodniczka z Sandomierza druga na Mistrzostwach Polski

/dor/
Magda Drop została wczoraj wicemistrzynią Polski seniorek w skoku wzwyż.
Magda Drop została wczoraj wicemistrzynią Polski seniorek w skoku wzwyż. Dorota Kułaga
Magdalena Drop z Trójki Sandomierz zdobyła srebrny medal w skoku wzwyż na 86. Mistrzostwach Polski Seniorów w lekkiej atletyce, które odbywają się w Bielsku-Białej.

Podopieczna trenera Andrzeja Mirka zaliczyła 182 centymetry. Taką samą wysokość uzyskała Urszula Domel z AZS AWF Wrocław i obie ex aequo wywalczyły drugą pozycję. Wygrała Karolina Gronau ze Startu Lublin - 188 centymetrów. -Bardzo się cieszę z miejsca, jest wicemistrzostwo Polski, a o lepszy wynik powalczymy na innych zawodach. Dziś dziewczyny strasznie się męczyły. Upał, startowało aż 17 zawodniczek. Konkurs bardzo się przedłużył, trwał aż 2,5 godziny. Jak doszło do tych znaczących wysokości, to dziewczyny były już zmęczone - mówił nam tuż po konkursie trener Andrzej Mirek.

W piątek startowała też Magdalena Godzwon z Gryfu Rytwiany. Zawodniczka, trenowana przez Jacka Więckowskiego, uzyskała wynik 44,25 m, który dał jej siódme miejsce w konkursie rzutu oszczepem. Wygrała Magdalena Czenska z AZS AWF Warszawa - 53.95.
Nasi dwaj reprezentanci w biegu na 800 m - Dawid Kubiec i Wojciech Jarosz z Juventy Kobex Starachowice - nie awansowali do finału. Kubiec był dziesiąty w pierwszej serii eliminacyjnej, z czasem 1:54.76, a Jarosz szósty w drugiej serii, z wynikiem 1:50.58 (rekord sezonu).

Przypomnijmy, że w czwartek, pierwszym dniu mistrzostw Polski, Agnieszka Wrona z KKL Kielce, startująca jako pierwsza z reprezentantów województwa świętokrzyskiego, w skoku o tyczce zaliczyła wysokość 4,10 m. Wyrównała swój rekord życiowy i ex aequo z Joanną Piwowarską (AZS AWF Warszawa) wywalczyła srebrny medal. Mistrzynią Polski została aktualna wicemistrzyni świata Monika Pyrek - 4,20 m.

Ponadto Marcin Fudalej z Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego, który pracuje i trenuje w Anglii, wywalczył siódme miejsce w biegu na 5000 m - czas 14:26,35. W sobotę popularny "Fuji" wystartuje jeszcze na 1500 m. Wartościowe ósme miejsce w pchnięciu kulą zajął Kamil Zbroszczyk, również z KKL Kielce. Podopieczny trenera Grzegorza Furmanka uzyskał 17,87 m - to jego najlepszy tegoroczny wynik, zaledwie o 9 centymetrów gorszy od rekordu życiowego.