Zawodnik Vive Tauronu Kielce zagrał na turnieju w Niemczech

(PK)
Bartłomiej Bis z Vive Tauronu Kielce zagrał w reprezentacji Polski juniorów w piłce ręcznej podczas turnieju w niemieckiej Lubece.

"Biało-czerwoni" przegrali tam z Niemcami 25:32 (17:16), z Danią 26:30 (14:14) i zremisowali z wicemistrzami Europy w tej kategorii wiekowej, Węgrami 29:29 (18:12). Obrotowy Vive Tauronu Bartłomiej Bis zagrał we wszystkich meczach, w spotkaniu z Danią zdobył dwa gole.

Największym problemem naszej reprezentacji był brak koncentracji w końcówkach meczów - we wszystkich trzech do przerwy notowali oni pozytywne rezultaty (z Madziarami prowadzili różnicą aż sześciu bramek), a w ostatnich minutach przegrywali wyraźnie.- W każdym z trzech meczów długo toczyliśmy z rywalami wyrównaną grę, a nawet byliśmy lepszym zespołem, niestety, ostatnie minuty były w naszym wykonaniu bardzo złe - mówi szkoleniowiec polskiego zespołu, Rafał Kuptel. Trenerem bramkarzy w kadrze juniorów jest kielczanin Rafał Bernacki.

Repezentacja kolejny raz zbierze się 23 lipca na krótkiej konsultacji w Opolu, podczas której rozegra ona dwa towarzyskie mecze ze swoimi równieśnikami z Hiszpanii. W dniach 8-20 sierpnia kadra zagra w finałach mistrzostw Europy, które odbędą się w rosyjskim Jekatierinburgu. Grupowymi rywalami Polaków będą tam Węgry, Szwecja, Korea Południowa, Chile i Serbia.