Zawody spławikowe w gminach Włoszczowa i Krasocin. Dzieci na zakończenie wakacji połowiły ryb

(rab)
Jakub Leszczyński złowił najwięcej ryb na zawodach wędkarskich w Krasocinie. Na zdjęciu z ładnym leszczem. Rafał Banaszek
W ostatnich dniach wakacji zorganizowano tradycyjnie zawody spławikowe dla dzieci w gminach Włoszczowa i Krasocin. Frekwencja dopisała. Ryby też brały.

Pierwsza plenerowa impreza pod nazwą "Bezpieczne wakacje z wędką 2017" odbyła się 27 sierpnia na Klekocie. Jej organizatorem było Włoszczowskie Towarzystwo Wędkarstwa Sportowego Big Fish. W zawodach wzięło udział 20 młodych adeptów wędkarstwa, którzy złowili łącznie około 20 kilogramów ryb. Były cztery kategorie wiekowe.

W grupie dziewcząt zwyciężyła Kasia Lipniak (1,7 kilograma ryb). W kategorii chłopców do 9 roku życia najlepszy był jedyny uczestnik - Igor Kapusta (755 gramów). Wśród chłopców 10-14 lat wygrał Jan Jaskulski (1,3 kilograma). W najstarszej kategorii (15-18 lat) pierwsze miejsce zdobył Daniel Sokoliński (2,9 kilo ryb).

Tydzień później, 2 września podobną imprezę wędkarską zorganizowała gmina Krasocin na swoim stawie. Zawody pod hasłem "Żegnamy lato, witamy jesień" przeprowadzono w trzech kategoriach: dziewcząt, chłopców do lat 14 i powyżej. W zawodach wzięło udział 19 wędkarzy. Pomimo niekorzystnej aury i niezbyt wysokiej temperatury, po 2,5-godzinnych zmaganiach w siatkach znalazło się 5 kilogramów ryb.

Pierwsze miejsce wśród dziewcząt zdobyła Klaudia Raczyńska (0,9 kilo ryb). W kategorii chłopców do lat 14 triumfował Jakub Leszczyński z wynikiem 1,7 kilograma. W najstarszej kategorii wiekowej zwyciężył Brajan Lichosik (0,8 kilo).

Oprócz pucharów dla zwycięzców i dla wszystkich uczestników za udział w zawodach, najlepsi młodzi wędkarze otrzymali też nagrody rzeczowe, a wszyscy dodatkowo po parasolce. Całość imprezy zakończyło tradycyjne grillowanie. Imprezę przeprowadzili członkowie sekcji wędkarskiej, działającej przy Klubie Seniora w Krasocinie.