Zdobyli buskiego Yantai zdobyli dziewięć medali

Dorota KUŁAGA [email protected]
Andrzej Cupryjak-Socha ze swoimi podopiecznymi, którzy zdobyli medale na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Wushu. archiwum prywatne
Zawodnicy Buskiego Klubu Kung-fu Yantai bardzo dobrze wypadli w Międzynarodowych Mistrzostwa Polski Wushu

Andrzej Cupryjak-Socha, trener i prezes Buskiego Klubu Kung-fu Yantai:

- Jestem zadowolony z występu naszych zawodników na dobrze obsadzonym międzynarodowym turnieju w Warszawie. Ambicji i woli walki moim uczniom nie mogę odmówić, lecz przed nimi jeszcze długa droga do mistrzostwa.

W Warszawie odbyła się 9 edycja Wielkiego Międzynarodowego Festiwalu Wushu, a zarazem Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Wushu. Dobrze spisali się na nich zawodnicy Buskiego Klubu Kung-fu Yantai.

Zawody zostały zorganizowane przez Polski Związek Wushu i przebiegały w konkurencjach form sportowych, tradycyjnych - północne, południowe oraz w walkach - Qingda i Sanda).

NAWET Z IZRAELA I BANGLADESZU

Do rywalizacji przystąpiło około 450 zawodników wchodzących w skład drużyn reprezentujących wiodące kluby kung-fu z całej Polski oraz ekip międzynarodowych, między innymi z Izraela, Białorusi, Czech, Rosji, Ukrainy, Bangladeszu.

Udział w tej imprezie wyraźnie zaznaczyła 11 osobowa ekipa z Buskiego Klubu Kung-fu Yantai, która kolejny raz potwierdziła przynależność nie tylko do polskiej, ale i międzynarodowej czołówki tradycyjnego kung-fu. Zdobyła łącznie dziewięć medali - cztery złote, trzy srebrne i dwa brązowe.

UDANY POWRÓT AGATY

Po rocznej przerwie dobry występ zanotowała 17-letnia Agata Bezak, która wywalczyła srebro w konkurencji Northern Styles Traditional Taolu w grupie 16-18 lat, a jej młodszy 10-letni brat Piotr Bezak musiał zadowolić się brązowym medalem w tej samej konkurencji, ale w kategorii wiekowej do 12 lat. Mistrzostwa Polski Wushu przebiegały również w walkach z podziałem wagowym i wiekowym na Qingda i Sanda. W grupie 7-9 lat w kategorii 31 kilogramów w walkach Qingda złoto zdobyli 7-letni Aleksander Skowron, 9-letni Kacper Zych i jego rówieśnik Franek Stefański. W kategorii wiekowej 10 lat Qingda do 35 kilogramów srebrny medal zdobył Piotr Bezak. W kategorii 17-18 lat do 80 kilogramów w Qingda zawodnicy Buskiego Klubu Kung-fu Yantai zdominowali konkurencję, zajmując całe podium. Złoto zdobył Karol Ściana, srebro Dawid Kula, brąz Bartosz Wójcik.

- Jestem zadowolony z występu naszych zawodników w Warszawie. Dziękuję naszemu burmistrzowi Waldemarowi Sikorze i Urzędowi Miasta i Gminy Busko-Zdrój, bez ich pomocy nie moglibyśmy uczestniczyć w Mistrzostwach Polski Wushu - powiedział Andrzej Cupryjak-Socha, trener i prezes Buskiego Klubu Kung-fu Yantai.