Zdrój Busko-Zdrój pozostaje w czwartej lidze

ALI
              Napastnik Piotr Rajca (przy piłce) zdobył  pierwszą bramkę dla buskiego Zdroju w meczu z Nidzianką. Wiosną strzelił cztery gole.
Napastnik Piotr Rajca (przy piłce) zdobył pierwszą bramkę dla buskiego Zdroju w meczu z Nidzianką. Wiosną strzelił cztery gole. ADAM LIGIECKI
Buski Zdrój już wcześniej zapewnił sobie utrzymanie w czwartej lidze. Dobrą grę w rundzie wiosennej przypieczętował niedzielnym zwycięstwem z Nidzianką Bieliny 4:2, a publiczność miała podwójne powody do zadowolenia, gdyż zobaczyła aż sześć bramek. W tym sezonie zdarzyło się to w Busku po raz pierwszy.

Strzelecką kanonadę rozpoczął w 34 minucie Piotr Rajca. Był to czwarty gol zdobyty wiosną przez rosłego, 25-letniego napastnika. Kontuzjowanego Konrada Majcherczyka zastępuje w bramce Robert Biało, a Mateusz Dziubek doznał urazu i musiał zejść z boiska po pierwszej połowie.

Zdrój, z dorobkiem 43 punktów, zajmuje czwarte miejsce w czwartej lidze.

W sobotę, o godzinie 17, gra na wyjeździe z Hetmanem Włoszczowa. To drużyna ze środka tabeli, której trenerem jest pochodzący... z Buska Jacek Pawlik.