Zero na wyjeździe. Porażka UMKS Kielce w Krakowie

kw
Wojciech Miernik rzucił 17 punktów dla UMKS Kielce w meczu z Wisłą.
Wojciech Miernik rzucił 17 punktów dla UMKS Kielce w meczu z Wisłą. Fot. Sławomir Stachura
Nie udał się wyjazd drugoligowych koszykarzy UMKS Kielce do Krakowa, w meczu 7 kolejki przegrali z Wisłą. Z trzech meczów wyjazdowych kielczanie nie przywieźli ani jednego punktu.

Rafał Gil, trener UMKS Kielce:

- Liczyłem, że jak zdobędziemy w tym meczu, w tej specyficznej hali, 60 punktów to wygramy, ale rzuciliśmy 57 i okazało się, że przegraliśmy aż 18-punktami.

Wisła Kraków - UMKS 75:57 (18:15, 10:17, 22:13, 25:12).

UMKS: Bacik 2, Walczyk 0, Dziura 6 (2x3), Tokarski 4, Kij 12 (2x3), Miernik 17 (2x3), Rzońca 2, Lewandowski 4, Busz 4 (1x3), Kołacz 6.

Koszykarze UMKS Kielce po dwóch wyjazdowych porażkach zapowiadali walkę o zwycięstwo w Krakowie.

ZACZĘLI 0:13

Niestety bardzo źle się zaczął mecz dla kielczan. Stracili na początku 13 punktów z rzędu i musieli gonić wynik. Co udało im się już po dwóch kwartach, koszykarze UMKS Kielce prowadzili w przerwie 4 punktami.

- Stanęliśmy strefą w obronie i udało nam się wyjść na prowadzenie, jednak okazało się, że kto mieczem wojuje od miecza ginie i w drugiej połowie to Wisła grała strefą i nie mogliśmy się odnaleźć w ataku - mówił po meczu Rafał Gil, trener UMKS Kielce.

SŁABA DRUGA POŁOWA

W drugiej połowie to Wisła zaczęła grać strefą w obronie i kielczanom zdobywanie punktów przychodziło z ogromnym trudem. - Zawaliliśmy strasznie druga połowę - podsumował trener Gil.