Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zespół Szkół w Krajnie stawia na pracę ze zdolnymi uczniami

Izabela RZEPECKA [email protected]
Członkowie Szkolnego Koła Caritas podczas świątecznego kiermaszu ciast wraz z dyrektor Małgorzatą Gębską-Lisowską,  wicedyrektor Agnieszką Bujak i wicekuratorem Grzegorzem Bieniem.
Członkowie Szkolnego Koła Caritas podczas świątecznego kiermaszu ciast wraz z dyrektor Małgorzatą Gębską-Lisowską, wicedyrektor Agnieszką Bujak i wicekuratorem Grzegorzem Bieniem. Zespół Szkół w Krajnie
Placówka została umieszczona na ogólnopolskiej mapie "Szkół Odkrywców Talentów".
Uczniowie Zespołu Szkół w Krajnie podczas uroczystości „Karnawałowy Kalejdoskop Kulturalny”  - „Na baśniową i świętokrzyską nutę”.
Uczniowie Zespołu Szkół w Krajnie podczas uroczystości „Karnawałowy Kalejdoskop Kulturalny” - „Na baśniową i świętokrzyską nutę”. Zespół Szkół w Krajnie

Uczniowie Zespołu Szkół w Krajnie podczas uroczystości "Karnawałowy Kalejdoskop Kulturalny" - "Na baśniową i świętokrzyską nutę".
(fot. Zespół Szkół w Krajnie )

Dzięki szerokiej gamie dodatkowych zajęć młodzież może rozwijać swoje zainteresowania. Ostatnio placówce został nadany tytuł "Szkoły Odkrywców Talentów". Zespół Szkół w Krajnie został w ten sposób wyróżniony za zaangażowanie, jaki grono pedagogiczne wkłada w rozwój pasji i uzdolnień uczniów.
TO SUKCES

Jak przyznaje dyrektor Małgorzata Gębska-Lisowska, zdobycie tytułu "Szkoły Odkrywców Talentów" to duże osiągnięcie. - Tytuł został nam przyznany na rok szkolny 2013/2014. Nadaje go Ośrodek Rozwoju Edukacji: publiczna placówka doskonalenia nauczycieli o zasięgu ogólnokrajowym prowadzona przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Wyróżnia w ten sposób szkoły, które podejmują systemowe działania ukierunkowane na pracę z uczniem zdolnym. Nadanie tego tytułu naszej placówce świadczy o tym, że szkoła w znaczący sposób przyczynia się do odkrywania i wspierania rozwoju uzdolnień i zainteresowań dzieci - mówi.

- Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne Zespołu Szkół w Krajnie za jeden z priorytetów swoich działań uznaje właśnie wspieranie wszechstronnego rozwoju uczniów, zarówno pod względem edukacyjnym, artystycznym, jak i społeczno-obywatelskim - dodaje wicedyrektor Agnieszka Bujak.

Podopieczni placówki mogą doskonalić swoje talenty i realizować różne pasje. Szkoła oferuje wiele zajęć dodatkowych związanych z wolontariatem, kinematografią, teatrem, malarstwem i sportem.

Zespołu Szkół w Krajnie wraz z dyrektor Małgorzatą Gębską-Lisowską – z lewej, wicedyrektor Agnieszką Bujak i nauczycielem przedmiotów artystycznych Ewą
Zespołu Szkół w Krajnie wraz z dyrektor Małgorzatą Gębską-Lisowską – z lewej, wicedyrektor Agnieszką Bujak i nauczycielem przedmiotów artystycznych Ewą Gruszczyńską.

Zespołu Szkół w Krajnie wraz z dyrektor Małgorzatą Gębską-Lisowską - z lewej, wicedyrektor Agnieszką Bujak i nauczycielem przedmiotów artystycznych Ewą Gruszczyńską.

KINO, TEATR i MALARSTWO

Uczniowie Zespołu Szkół w Krajnie od kilku lat biorą udział w ogólnopolskim projekcie Filmoteka Szkolna Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Dzięki temu odbywają cykliczne spotkania w kinie. Oglądają specjalnie wyselekcjonowane dzieła, które uczą ich świadomego odbioru sztuki filmowej.

Szkoła umożliwia też rozwój uzdolnionym artystycznie uczniom. Ci, którzy mają predyspozycje aktorskie i zapał do występowania na scenie mogą wstąpić do Szkolnego Koła Teatralnego. Na zajęciach opanowują właściwą dykcję, wyrażanie uczuć i emocji poprzez gest, ruch i mimikę. Uczniowie pogłębiają też swoją wiedzę na temat teatru.

W Kole Artystycznym uczniowie doskonalą swoje talenty plastyczne. Poznają techniki malarskie i tworzą dzieła na potrzeby wystaw. Ich prace były prezentowane między innymi w Młodzieżowym Domu Kultury w Kielcach i podczas ważnych imprez kulturalnych w szkole, na przykład: "Noworocznym Kalejdoskopie Kulturalnym" i "Karnawałowym Kalejdoskopie Kulturalnym".

Równie ambitną uroczystością, która odbyła się w Zespole Szkół w Krajnie były odchody 220. rocznicy urodzin Aleksandra Fredry i Gminny Konkurs Recytatorski i Plastyczny pod hasłem ,,Halo, halo! Tutaj ptasie radio w brzozowym gaju, nadajemy audycję z ptasiego kraju".

POMOC I SPORT

Od 2003 roku w placówce działa Szkolne Koło Caritas, które niesie pomoc wszystkim, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej. Koło wspiera chorych, cierpiących, włącza się w akcje charytatywne i misyjne. Nauczyciele i uczniowie wychodzą z założenia, że działalność w wolontariacie uczy już od najmłodszych lat, że nikogo nie można zostawić w potrzebie i każda, nawet najdrobniejsza pomoc się liczy.

Szkolny Klub Sportowy realizuje natomiast zajęcia z zakresu gier zespołowych, tenisa stołowego i treningi na siłowni. Uczniowie osiągają sukcesy w zawodach międzyszkolnych. - Mamy nadzieję, że Szkoła Odkrywców Talentów, jaką niewątpliwie jest Zespół Szkół w Krajnie nadal będzie miejscem, gdzie rodzić się będą i rozwijać liczne talenty. Jest mi niezmiernie miło, że nasze działania dydaktyczno - wychowawcze zostały docenione. Priorytetową dla nas kwestią w tym roku było staranie się o ten zaszczytny tytuł. To podsumowanie dokonanych już działań. Cieszymy się, że możemy dbać o rozwój talentów, a nasi uczniowie, że mogą zaprezentować się nie tylko na forum szkoły - podsumowuje Małgorzata Gębska-Lisowska.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie