Zespoły siatkarskie po trzech kolejkach: Dana niepokonana, przebudzenie Orlicza, Forum przegrywa z Emerykiem

Paweł Wełpa
Paweł Wełpa
Drużyny siatkarskie z powiatu skarżyskiego rozegrały trzecie kolejki spotkań. Bilans to 2:1 na korzyść naszych drużyn. Szczególnie cieszą się siatkarze z Suchedniowa, ponieważ odnieśli pierwsze zwycięstwo w sezonie.

Po trzech meczach sezonu 2019/20 komplet zwycięstw nadal mają siatkarki Dany Gameb UKS Relaks Skarżysko-Kamienna. Orlicz Suchedniów i Forum Siatkówki Skarżysko-Kamienna mają po jednej wygranej.

Komplet wygranych Dany

W trzecim meczu trzecie zwycięstwo odniosły podopieczne Jarosława Mosiołka grające w grupie 1 III ligi. Drużyna SMS Wybicki Kielce nie podjęła w zasadzie walki w tym meczu, a w trzecim secie rywalki skarżyszczanek zdobyły tylko cztery punkty.

– Młody zespół gości występuje po raz pierwszy w lidze seniorek i nie sprawił naszym zawodniczkom problemu w odniesieniu kolejnego trzeciego zwycięstwa w lidze. Tylko momentami w drugim secie kielczanki próbowały podjąć walkę, ale to nie starczyło, by urwać nam choćby jednego seta. Wystąpiliśmy dziś bez kontuzjowanej Dominiki Łękawskiej, ale zmienniczki też bardzo dobrze sobie radziły. MVP meczu wg sędziów to Weronika Wilczyńska, a wg kapitana naszego zespołu Nadia Adamczyk. Cały zespół zasługuje na pochwałę, choć zespół z Kielc nie okazał się zbyt wymagającym rywalem – skomentował spotkanie trener.

Jego drużyna zajmuje pierwsze miejsce w grupie i jest już jedynym zespołem z kompletem zwycięstw.

Dana Gameb UKS Relaks Skarżysko-Kamienna – SMS Wybicki Kielce 3:0 (25: 12, 25: 20, 25: 4)

Dana: Weronika Wilczyńska, Agnieszka Wieczorek, Nadia Adamczyk, Dominika Świercz, Magda Lutek, Katarzyna Bogusiewicz, Natalia Kasprzyk, Kamila Jedlińska.

Pierwsze punkty Orlicza Suchedniów

Po dwóch porażkach pierwsze zwycięstwo odniósł suchedniowski Orlicz, który pokonał dość łatwo nie byle kogo, bo Czarnych Połaniec, czyli drużynę z czołówki, która miała do tej pory komplet dwóch zwycięstw.

Orlicz jest na szóstym miejscu w tabeli III ligi. Gra w niej dziewięć zespołów po tym, jak wycofał się z rozgrywek zespół STS-u Skarżysko-Kamienna.

Orlicz Suchedniów – Czarni Połaniec 3:0 (25:18, 25:20, 27:25)

Forum przegrywa z faworytem

Zespół Forum Siatkówki Skarżysko-Kamienna, beniaminek IV ligi, wybrał się do Nowej Słupi na mecz Emerykiem. Ten zespół trener skarżyszczan Sławomir Lenard w przedsezonowych zapowiedziach uznał za jednego z głównych faworytów ligi. Rywale wygrali w trzech setach.

Forum Siatkówki jest na piątym, przedostatnim miejscu w swojej grupie IV ligi.

Emeryk Nowa Słupia – Forum Siatkówki Skarżysko-Kamienna 3:0 (25:11, 25:15, 25:22)