Zespoły z Czarnocina i Skalbmierza zwyciężyły

Kamil Markiewiecz
Redakcja
Weekendowa kolejka drugiej grupy klasy B była udana dla zespołów z powiatu kazimierskiego. Oba odniosły zwycięstwa.

W sobotę, Victoria 2015 Skalbmierz pokonała na własnym boisku Unię Małogoszcz 6:3. Do przerwy gospodarze prowadzili 3:1. Strzeleckim instynktem popisał się Kamil Olesiński, który zdobył trzy bramki. Równie dobrze spisał się grający trener zespołu ze Skalbmierza Łukasz Łakota, który strzelił dwa gole. Jedno trafienie zanotował Łukasz Pisarek.

Powody do zadowolenia mieli także w Czarnocinie, gdzie miejscowy LZS wygrał pierwsze spotkanie w tym sezonie, pokonując Vitalpol Solec-Zdrój 5:2. Do przerwy utrzymywał się remis 1:1. Dwa gole dla LZS strzelił Bartosz Dymek, a po jednym Hubert Przebieracz, Wojciech Kaczmarczyk i Adam Paczkowski.

W niedzielę zespoły z powiatu kazimierskiego rozegrają mecze piątej kolejki. O godzinie 11, Victoria 2015 zagra na wyjeździe z Vitalpolem. Natomiast LZS zmierzy się na wyjeździe z liderem rozgrywek LKS Bolmin. Ekipa z Bolmina ma 9 punktów na koncie, podobnie, jak drugi Start Słupia Jędrzejowska i trzecia Victoria 2015. Zespół z Czarnocina dzięki wygranej i zdobyciu pierwszych punktów w tym sezonie awansował na dziewiąte miejsce.

Drużynami, którym do tej pory nie udało się zdobyć punktu pozostają Vitalpol oraz GLKS Krasocin.