Zieleń zagra w Ćmińsku

(kar)
W niedzielnym spotkaniu klasy okręgowej Zieleń Żelisławice-Secemin uległa u siebie GKS Nowiny 1:3. Nasz zespół prowadził od 3 minuty po trafieniu Sebastiana Walaska. Niestety goście szybko odpowiedzieli. Dominik Szewczyk strzelił gole w 9 i 25 minucie.

Wynik spotkania ustalił w 86 minucie Tomasz Staszewski, podwyższając prowadzenie GKS. - Przez większą część spotkania toczył się wyrównany bój. Niestety sędzia nie uznał bramki, którą doprowadziliśmy do remisu 2:2, bo mecz mógł się całkiem inaczej ułożyć - powiedział Karol Józefowski, trener Zieleni.

W sobotę, o godzinie 14, w meczu dwunastej kolejki zespół z Żelisławic zmierzy się na wyjeździe z Grodem Ćmińsk. Oba zespoły są beniaminkami. W minionym sezonie Gród i Zieleń rywalizował w pierwszej grupie klasy A. Zespół z Ćmińska został wtedy mistrzem, a ekipa z Żelisławic wicemistrzem ligi. - Znamy zespół z Ćmińska z poprzedniego sezonu, ale obecnie znajdujemy się w całkiem innej sytuacji. My borykamy się z problemami kadrowymi, a nasi przeciwnicy mają szeroką i ustabilizowaną kadrę, co widać po sytuacji obu zespołów w tabeli. W tym meczu, w końcu możemy mieć do dyspozycji optymalny skład. Będziemy się starali sprawić niespodziankę - dodał szkoleniowiec zespołu z Żelisławic.

W minionej kolejce Gród uległ na wyjeździe Orliczowi Suchedniów 0:3. Zajmuje on siódme miejsce w tabeli z 17 punktami. Zieleń jest piętnasta z 7 punktami.