Złoto Cezarego Litwina w olimpiadzie (zdjęcia, wideo)

Sławomir Stachura
Cezary Litwin (środku na podium) zdobył złoty medal i mistrzowski pas olimpiady młodzieży. Sławomir Stachura
Cezary Litwin, pięściarz Rushh Kielce wywalczył złoty medal olimpiady młodzieży rozgrywanej na Kielecczyźnie.
Zloto dla pieściarza Rushhu

Złoto dla pięściarza Rushh

W finałowej walce w wadze do 70 kg pokonał Patryka Tołkaczewskiego z Ring Wolny Toruń 8:6. Jego klubowym kolegom nie udało się wywalczyć złota, gdyż przegrali walki finałowe - Adrian Pedrycz (57 kg) z Patrykiem Szamańskim z Zagłębia Konin, a Krzysztof Olejarczyk (60 kg) z Mateuszem Batzem z Victorii Stargard Szczeciński.

Przypomnijmy, że brązowy medal dla województwa zdobył Jarosław Styczyński ze Staru w wadze do 54 kg. W sumie świętokrzyscy pięściarze wywalczyli w olimpiadzie cztery medale.

Warto dodać, że Rushh Kielce wywalczył pierwsze miejsce w klasyfikacji klubowej wśród pięściarzy, a świętokrzyskie zajęło drugie miejsce w punktacji województw. Wygrało Mazowsze.