"Złoto" Donaty Kilijańskiej w Olsztynie. Została mistrzynią Polski na dystansie 200 metrów stylem dowolnym

/waf/
Donata Kilijańska po raz pierwszy w karierze zdobyła złoty medal mistrzostw Polski na 200 metrów stylem dowolnym. Waldemar Frańczak
Donata Kilijańska, pływaczka KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, została mistrzynią Polski na dystansie 200 metrów stylem dowolnym.

Świetnie spisała się ostrowczanka Donata Kilijańska w drugim dniu mistrzostw Polski seniorów w pływaniu na basenie 50-metrowym w Olsztynie. Do "brązu" na 800 metrów kraulem dołożyła w piątek "złoto" na 200 metrów tym samym stylem. Wyścig finałowy wygrała z czasem 2:02,08. To najlepszy krajowy wynik w tym roku i jednocześnie rekord okręgu świętokrzyskiego.

W finale B tej konkurencji pływali zawodnicy KSZO, uczniowie ostrowieckiego Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego. Sonia Wołoszyn została sklasyfikowana na 19. miejscu z rezultatem 2:11,69, a wśród mężczyzn Sebastian Książek na 14. miejscu z wynikiem 1:54.68.
Do finału B 100 metrów stylem grzbietowym awansowała Karolina Długołęcka. Trenująca w krakowskiej Szkole Mistrzostwa Sportowego zawodniczka Unii Busko-Zdrój ukończyła konkurencję na 17. miejscu z rezultatem 1:06.03.

Kolejne szanse medalowe przed naszymi zawodnikami w sobotę i niedzielę.