Złoto i srebro naszych łuczników

/PK/
Dwa medale zdobyli świętokrzyscy łucznicy podczas młodzieżowych mistrzostw Polski, które odbyły się w Żywcu. Mistrzem Polski został Maciej Fałdziński ze Stelli Kielce, a wicemistrzem Piotr Nowak z Karimy Prząsław.

W finale Fałdziński pokonał Nowaka w setach 6:0. Obie drużyny Stelli, kobieca i męska, zajęły piąte miejsca. W klasyfikacji klubów Stella z 69 punktami zajęła czwarte miejsce, podobnie jak świętokrzyskie w klasyfikacji województw z 90 punktami.

- Obsada zawodów była bardzo mocna, a poziom wysoki. Tytuł mistrzowski Maćkowi się należał, bo strzelał znakomicie - powiedział trener łuczników Stalli, Wiktor Pyk.