"Złoto" w dobrym stylu. Joanna Walkiewicz została mistrzynią Polski w kick boxingu

Dorota KUŁAGA [email protected]
Joanna Walkiewicz w Kleszczowie zdobyła złoty medal w kick boxingu w odmianie low kick.
Bardzo dobrze spisała się pochodząca ze Starachowic Joanna Walkiewicz na Mistrzostwach Polski Seniorów w kick boxingu w formule low kick, które odbyły się w Kleszczowie. Wywalczyła złoty medal w kategorii 52 kilogramów.

Joanna Walkiewicz

Urodziła się 4 lipca 1989 roku w Starachowicach. Jest wychowanką Dragona Starachowice - trenowała w nim od 2006 roku, wcześniej biegała w Juvencie Kobex Starachowice. W zeszłym roku zdobyła dwa brązowe medale mistrzostw Polski w kick boxingu, teraz sięgnęła po "złoto" w odmianie low kick. Wolne chwile spędza ze swoim chłopakiem Pawłem, lubi tańczyć i oglądać filmy.

W zawodach wystartowało 135 zawodników z 48 klubów, w tym gronie była Joanna Walkiewicz, która reprezentuje Kick Boxing Kielce.

PROCENTUJĄ TRENINGI Z SANDRĄ

Zawodniczka pochodząca ze Starachowic wypadła bardzo dobrze. Pod nieobecność Sandry Drabik, która startowała w zawodach pięściarskich w Czechach, zdobyła złoty medal w kategorii 52 kilogramów. - Joasia walczyła bardzo dobrze. Pierwszą walkę wygrała przed czasem, finał jednogłośnie na punkty - mówił jej trener Marek Soboń.

- Jestem bardzo zadowolona z tego występu. Zarówno ze złotego medalu, jak i ze stylu, w jakim go zdobyłam. Widać, że procentuje to, że trenuję z tak dobrą zawodniczką jak Sandra Drabik, która jest mistrzynią świata i Europy w kick boxingu - powiedziała Joasia, która obecnie studiuje w Kielcach, ale weekendy często spędza w rodzinnych Starachowicach.

PIERWSZE "ZŁOTO" W SENIORACH

Studiuje na Politechnice Świętokrzyskiej na dwóch kierunkach: zarządzanie i inżynieria produkcji oraz automatyka i robotyka. Wolne chwile najchętniej spędza ze swoim chłopakiem Pawłem Zarzyckim, który gra w piłkę nożną w zespole z Masłowa. Lubi też tańczyć i obejrzeć dobry film.

Joanna Walkiewicz na koncie ma dwa złote medale z mistrzostw Polski. Wcześniej wywalczyła "złoto" w odmianie full contact, ale w kategorii młodzieżowców. To pierwszy tytuł mistrzowski zdobyty wśród seniorów.